Monday, November 14, 2016

Boğa Burcunda Süper Dolunay14 Kasım Pazartesi Boğa Burcunda Süper Dolunay

Bugün, Pazartesi saat 16:42'de Boğa burcunun 22°37’ derecesinde bir dolunay meydana geldi. Bu dolunayı özel kılan, Ay’ın son 70 yıldaki en yakın pozisyonuna gelip bir Süper Dolunay oluşturması. Ay bu yakınlığına en son 1948 yılında gelmişti, ve bir daha ancak 2034’te gelecek. Bu sebeple, hâlâ gökyüzüne bakmadıysanız acele edin ve Ay’ın bu göz alıcı şölenine iştirak edin.

Bu dolunay üç sebepten ötürü özellikle çok önemli bir dolunay:
1)    Kritik derecelerden olan bir sabit burcun 22 derecesinde gerçekleşiyor.
2)    Ay’ın yüceldiği, kendini özellikle rahat hissettiği Boğa burcunda gerçekleşiyor.
3)    Ay son 70 yılda Dünya’ya en yakın konumda Süper Dolunay şeklinde.

Bu sebeplerden dolayı, bu Dolunay’ın etkileri özellikle kuvvetli hissedilecek. Bu Dolunay’ın ana teması sağlamlık. Başlatılan işlerin somut bir form alacağı, sağlam, güvenilir, istikrarlı bir şekilde devam ettirilmesi gereken bir zaman. Projelerimizi gerçekçilik sınavından geçirip, somut dünyada üretken bir şekil almalarını sağlamamız gerekiyor. 

Bu dolunayda finansal konular ön plana çıkıyor. Ekonomik anlamda sert, ani gelişmeler gündeme gelebilir. Özellikle maddi anlamda,  parayla ilgili işlerinizde çok gerçekçi bir yaklaşım geliştirmeniz şart. Başlatılan projelerin finansal anlamda gerçekçi ve somut bir şekilde düzenlemelisiniz. 

Boğa-Akrep eksenindeki Dolunay huzur-kriz, basitlik-karmaşıklık, yaşam-ölüm, sakinlik-tutku zıtlıklarını aktive ediyor. Akrep’in işaret ettiği, derinlerdeki karmaşık gerçeği, yoğun şiddetli arzuları, gizli ketum kompleksleri çözmemiz için Boğa burcunun işaret ettiği gerçekçi, basit, sade, minimalist bir yaklaşım geliştirmemiz gerekiyor. 

Boğa burcuyla sembolize edilen konfor, rahatlık, keyif, dünyevi zevklerin tadını çıkarma, lüks, beş duyuyla algılanabilen, dokunulabilir somut hazlar bu dönemde ön plana çıkacak. Biraz somut dünyanın tadını çıkarmak hepimiz için iyi gelecektir, ancak bu keyif nosyonunda ölçülü olmakta fayda var. Ayrıca aşk gezegeni Venüs’ün yönettiği Boğa Dolunay’ında olumlu romantik gelişmelere de hazır olun.

Dolunay haritasının yükseleni de yine Boğa. Yani hem haritanın hem de Dolunayın yöneticisi Venüs, Güneş Yöneticisi Plüto ile birlikte Oğlak’ta. Şu ana kadar bahsettiğimiz  para, lüks/konfor ve aşk/sevgi paylaşımı konularında ölçülülük ve ciddiyet hakim olacak. Bu dönemde başlayacak ilişkiler gerçekçilik sınavından geçmek zorunda. Mantık, disiplin ve planlı programlı gayret ilişkilerimize damgasını vuracak.

Dolunay Uranüs’le uyumsuz bir 150 derecelik açı içinde. Bu kriz-huzur, karmaşıklık-sadelik çatışmalarını yaşarken bizi zorlayacak bir diğer önemli konu özgürlük ihtiyacımız olacak.. Derinlerde, adı konmamış bir bağımsızlık, bireylik, farklılığını ifade etme arzusu bu sağlamcılık, gerçekçilik ve maddiyatçılık etkisi altında ezilecek. Bu özgürleşememe hüsranı yüzünden fiziksel ve psikolojik olumsuzluklar yaşayabiliriz. Bu Uranüs etkileşimi ayrıca toprakla ve havayla ilgili ani, şok edici olaylara işaret etmekte.

Dolunay, Şiron ile uyumlu üçgen ve sekstil yapıyor. Yani bu Dolunayın getirdiği zorlukları yenmek ve fırsatları değerlendirmek için acılarımıza yoğunlaşmak zorundayız. Kendimize karşı dürüst olup, en derinlerimizdeki yaralarımızla yüzleşmeli, zayıflıklarımızla hesaplaşmalıyız. İçimizdeki acıyı gerçekten, cesurca hissedebildiğimizde şifalanacağız. İşte o zaman Akrep’in dediği gibi iç dünyamızın derinlerine korkusuzca inip, görmekten korktuğumuz karmaşıklıkla yüzleşecek; Boğa’nın tavsiye ettiği şekilde basit, sade bir vakurlukla kabulleneceğiz. Bütünsel bir Boğa sağlamlığına ulaşacağız!

Dolunay Burçları nasıl etkileyecek?

#KOC - #TERAZI Benim param-senin param konulu krizler gündeme gelebilir. Kredi, finans, bankacılık, miras, vergi gibi ortaklı kaynaklarla ilgili düzenlemeleri gerçekçi ve sağlamcı bir üslupla yapmalısınız. 

#BOGA - #AKREP Ben ve eşim temalı gerginlikler gündeme gelebilir. İlişkide bağımsız olmak ve özel alana sahip olma isteğinizle, partneriz için özverili olma dengesini geliştirmeniz gerekiyor. Bekarlar için, çift olma fikri zihinlerini ve kalplerini ele geçirecek.

#IKIZLER- #YAY Hizmet ve faydalı olma temalı meydan okumalar yaşayabilirsiniz. Bu günlerde sizin için faydalı olanla faydasız olanı ayırt etmeniz gerekiyor. Günlük angarya işlerde hiç sıkılmadan hizmet etmek başarı için sınavınız olacak.

#YENGEC – #OGLAK Herkesi memnun etmek ile gerçekten kendiniz olabilmek arasında bir tercih yapmak zorundasınız. Bir takımın parçası olup herkesin iyiliği için artıdeğer üretmek asıl amacınız olmalı. Gelecek ümitleriniz somutlaşıyor.

#ASLAN – #KOVA Ebeveynlerinizle ilgili ani konular gündeme gelebilir. Aileniz ve kariyerinize ilgili kararlarınızı somutlaştırmanız, sağlamlaştırmanız ve gerçekçilik sınavından geçirmeniz gerekiyor. En derin duygularınızla, köklerinizle hesaplaşma zamanı. 

#BASAK – #BALIK Bu dolunay sizin için öğrenme zamanı. Meraklarınızın peşinden gidin, enerjinizi dağıtmaktan korkmayın. Aynı anda bir sürü ilgi alanınızı doyurun. Ancak bunları yaptıktan sonra büyük resme odaklanmalı ve ufkunuzu genişletmelisiniz.No comments:

Post a Comment