Monday, November 28, 2016

Yay burcunda Yeni Ay ­| 29 Kasım 2016

Yay burcunda Yeni Ay ­| 29 Kasım 201629 Kasım Salı günü, saat 15:18’de Yay burcunun 7 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşiyor. Yeni ay, yeni tohumlar ekmek, yeni projeleri hayata geçirmek için doğru zamandır. Bu yeni ay, özellikle iyimser, hevesli ve coşkulu enerjiye sahip. Girişeceğimiz yeni işlerde maceracılık dozumuz çok yüksek, yeni diyarlar keşfetmek, uzak yolculuklar yapmak, farklı kültürlerle temas etmek ve hayat felsefemizi geliştirmek istiyoruz.  İnisiyatif alacağımız yeni projeler vasıtasıyla ufkumuzu genişletmek, büyümek ve büyük resmi görmek istiyoruz.  

Bu yeni ay kendimizi geliştirmek, ve maddi/manevi genişlemek için büyük potansiyeller barındırıyor. Bu fırsatı heba etmemek için, yeni aya verilebilecek yanlış tepkilere karşı temkinli olmalıyız. Özellikle bu yeni ayın psikolojik sürecinde, yay burcunun gölgelerine dikkat etmeliyiz: tutamayacağımız sözler vermemeli, aşırı özgüvenle gereğinden fazla genişlememeli, enerjimizi dağıtmamalıyız. Aşırı kibirli, ukala, “ben bilirimci” tavırlar hem etrafın antipatisini toplayabilir, hem de doğru bir stratejiyle normalde kazanılabilecek savaşları rakip hafife alındığı için kaybetme tehlikesine yol açar. Ayrıca yeni ayla kare yapan Neptün, başlatılan projelerde aldanma riskine, bulanıklığa ve gerçek dışı hayallere kapılma ihtimaline işaret ediyor.

Yeni Ay haritasında Koç burcu yükseliyor, ve harita yöneticisi Mars 11.evde. Ayrıca Mars-Uranüs karşılıklı kabul ilişkisinde. Burada çok net bir 1-11 (Koç-Kova; Mars-Uranüs) teması göze çarpıyor: Yani bireyliği destekleyen arkadaşlar, ve kişiliğe uygun, özgürlükçü gelecek hedeflerini cesurca gerçekleştirme teması söz konusu. Bu tema, kendini olduğu gibi ortaya koyabilme yürekliliğine, farklılığını korkusuzca sergileyebilmek için özgüvene ve iyimserliğe işaret eder. Bu yeni ayda başlatılan özgürlükçü, bağımsızlık artırıcı projelere cesaret, atılganlık ve spontane enerji hakim. Tekrar eden 1-11 teması, icat yapma girişimini ve alışılmış, köhneleşmiş düşünce kalıplarının dışında düşünebilme cesaretini barındırıyor. Bu özgürlükçü mücadeleler ve yenilikçi, icatçı inisiyatifler, akranların tam desteğiyle, ve takım arkadaşlarının bireyselliği şevklendirmesiyle güç bulmakta.

Yeni Ay yöneticisi Jüpiter Terazi burcunda, alçalanla kavuşum yapıyor. Bu konfigürasyon, yeni başlatılacak iyimser projelerde diplomatik ortaklıklar kurmak gerektiğine işaret eder. Yeni başlayan bir ilişkiyle büyümeyi,  genişlemeyi gösterir. Denge sağlayarak, uyum, harmoni ve barış ile müttefikler kazanma ve bu sayede genişleme, gelişme şansı söz konusu. Yeni Ay yöneticisi Jüpiter daha önce fark edilemeyen potansiyelleri ve yeni gelecek ihtimallerini erişilebilir kılar. 

Yeni Ay haritasında göze çarpan açı kalıbı, öncü burçlarda (Koç, Terazi ve Oğlak) meydana gelen dinamik ve krizlere gebe bir T-kare: Yeni Ay yöneticisi Jüpiter alçalanla kavuşum halinde, ve yükselenle kavuşum yapan Uranüs’e karşıt, Venüs/Plüton ikilisine kare açı yapıyor. Bu konstelasyon, yeni başlatacağımız projelere bir dinamizm ve sürtüşme boyutu ekliyor. Bireysel farklı olma isteği, ikili ilişkilerde denge kurma ihtiyacı ve profesyonel anlamda yüksek tutku, ihtiras arasında üçlü bir gerginlik ekseni hakim. Bu çatışmaya verilebilecek olumsuz cevap, öncü burçlar Koç, Terazi ve Oğlağın gölge yönlerini göstermemize ve gezegenlerin sağlıksız fonksiyonlarını tecrübe etmemize sebep olabilir. Sırf farklı olmak için tuhaflıklar sergilemek ve her şeye muhalefet tavrı bizi dışlanma tehlikesiyle karşı karşıya bırakabilir. Üstelik bu sağlıksız tepki, ikili ilişkilerde genişlememizi, büyümemizi engeller, kariyer ve itibar tutkularımızı hayata geçirmemizi baltalar. Aynı şekilde ortaklıklarda tutulamayacak sözler verme, sağlıksız aşırı büyüme ve kariyer, statü ve makam için güç savaşlarına girme, her şeyi kontrol altında tutma saplantısı, aşırı iştah, açgözlülük ve acizlik korkusuyla çürümüş olana bile sıkı sıkıya tutulma tehlikesi söz konusu.

Halbuki bu dinamik T-kareye sağlıklı cevap vermek, yani krizin başarıyla yönetilmesi, yeni projelerin başarısı için anahtar konumda. Özellikle bireysel orijinalliği korkusuzca yansıtma başarısı, takım arkadaşlarıyla dengeli genişleme potansiyeli ve hırslı, azimli ve tutkulu kariyer iştahının sağlıklı kombinasyonu çok başarılı ve gelecek vaad eden projelere dönüşebilir! Yay Yeni Ayının işaret ettiği ufkun genişlemesi, yeni bereketli potansiyellere açılma ve sağlıklı büyümeyi mümkün kılar.

Yeni Ay, doğum haritasında 7 derece değişken burçlarda, yani İkizler, Başak, Yay ve Balık burçlarında gezegenleri ve hassas noktaları olanları daha sert bir şekilde etkileyecek. Bu etki sürtüşme, meydan okuma veya olayların şiddetlenmesi şeklinde cereyan edebilir. 7 derece ateş burçlarında, yani Koç, Aslan ve Yay’da hassas noktaları olanlar daha “şanslı”, ve engellenmemiş bir enerji akışı şeklinde Yeni Ay’ı deneyimleyebilir. Yeni Ay sizin doğum haritanızda hangi eve düşüyor ve nasıl etkileniyorsunuz?


No comments:

Post a Comment