Wednesday, December 7, 2016

Mars Uranüs Sekstili - 7 Aralık 2016

Mars Uranüs Sekstili - 7 Aralık 2016


Fotoğraf: Doğum Haritasında Koç burcunda Uranüs’e sahip olan, ve Afrikalı-Amerikalı Özgürlük Hareketinin öncüsü Martin Luther King


Bugün mücadelenin gezegeni Mars ile bağımsızlığın gezegeni Uranüs arasında fırsatlara gebe bir sekstil açı var. Bu açı başlatılan projelerin özgürleşme için fırsatlar barındırdığına işaret eder. Cesurca bireyliği savunmanın ve farklılığını ifade eden hareketler ortaya koymanın büyük fırsatlar sunacağını gösterir. Gezegenlerin bulunduğu eril Kova ve Koç burçları, bu dürtüsel bağımsızlık olanağının yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Spontane ve ani değişim, sıra dışı girişimler, objektif ve insancıl inisiyatifler, alışılmışın dışında yöntemlerle mücadele etmek bu açının barındırdığı süreçlerdir. Gezegenlerin karşılıklı kabul içinde bulunması, irade gücümüzün ve bireyliğin özellikle işbirliği içinde ve birbirini destekler halde olduğunu gösterir.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu fırsatı kaçırmak, yani kısaca bugünü uyuyarak ve dış etkenlere karşı duyarsız kalarak geçirmek olacaktır. Ayrıca, bu açı altında sırf farklı olmak için tuhaf hareketlerde bulunmak, ani öfke patlamaları, beklenmedik kavgalar ve sinir tehlikesi mevcuttur.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap geleneksel yöntemlerin dışında, yenilikçi modellerle mücadele etmektir. İstenilen şey için bağımsız, duygusuz bir şekilde gerektiğinde aykırı olma pahasına savaşmaktır.  Bu açı etkisinde, bireyliğini tesis etmek için atılganca kendini ortaya koymak gerekir. Farklılığını korkmadan, gözüpek bir şekilde yansıtmak, özgürleşme ve istediğini elde etme fırsatı yaratır. Oluşan bu açının getirdiği özgürleştirici enerjiyi cesurca inisiyatif almak ve yeni projeleri hayat geçirmek için kullanmak şanslı ve rahatlatıcı olacaktır. Bu fırsattan psikolojik gelişiminiz için istifade etmek istiyorsanız, hayatınızda bir türlü değiştiremediğiniz köhneleşmiş yapıları yıkmaya cesaret edip, aktif, öncü, hevesli bir enerjiyle yeni, özgür modeller inşa edin.

Bu açıdan doğum haritasında 20 derece Koç, İkizler, Yay, Kova burçlarında gezegenleri ve hassas noktaları olanlar çok olumlu fırsatlar şeklinde etkilenecekler. Peki bu açı sizin haritanızda hangi evlerinize düşüyor, ve nasıl etkileniyorsunuz?


No comments:

Post a Comment