Wednesday, January 11, 2017

Mars Pluto Sekstili - 11 Ocak 2017

Mars Pluto Sekstili - 11 Ocak 2017

Tablo: “Hercules and Cerberus”, 1636, Peter Paul Rubens

Bugün mücadelenin gezegeni Mars ile dönüşümün gezegeni Plüto arasında fırsatlara gebe bir altmışlık açı (sekstil) gerçekleşecek. Bu açı çok büyük savaşma gücüne, ne pahasına olursa olsun mücadele etme enerjisine işaret eder. İrade gücü çok kuvvetlenir, hayatta kalmak ve kendini savunmak için muazzam bir kudret geliştirilir. Gezegenlerin bulunduğu dişil Oğlak ve Balık burçları, bu mücadele gücünün yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Bu fırsatı yakalamak için kişi mücadelesini ideallerinin ve hayallerinin peşinde bir maraton koşucusu gibi uzun vaadeye yayılmış, sabırlı ve disiplinli bir şekilde sürdürmelidir.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu fırsatı kaçırmak, yani kısaca bugünü uyuyarak ve dış etkenlere karşı duyarsız kalarak geçirmek olacaktır. Ayrıca bir başka risk hırsınıza yenik düşmek olacaktır. Marsiyen enerjiyle Plütonik güçlerin füzyonu, devasa nükleer güce işaret eder. Bu yanlış ellerde yıkıcılığa, patlayıcılığa, kontrolsüz öfkeye ve agresyona dönüşebilir. Bazı hususlarda aşırı takıntılı ve saplantılı bir yaklaşım yüzünden çevreye acımasız, gaddar ve diktatörce davranışlar sergilenebilir. Burada kişi etrafını zor kullanarak, cebirle kontrol etmeye yönelebilir, bu istenmeyen  güç savaşlarını doğuracaktır.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap bu muazzam mücadele enerjisini faydalı sebepler için seferber etmek olacaktır. Sekstil açı, bir fırsat sunduğu gibi bunun için farkındalık geliştirmeyi ve emek vererek fırsatı değerlendirmeyi gerektirir. Bu sebeple Mars-Püto ikilisinin verdiği büyük cesareti ve olumlu hırsı bu fırsatları hayata geçirmek için kullanmalı. Bu açı, kişiye asla yorulmak bilmeyen, yılmayan atomik bir enerji sunar. Bundan dolayı bu açı altında, amaçladığınız projeyi hayata geçirmek için muazzam bir çabayla adım atmalısınız. Bu açının verimli kullanımlarından biri, artan kendini savunma kuvvetiyle hayatta kalma savaşı vermektir. Plüto-Mars kuvveti her türlü baskıya direnişi sembolize eder. Bu transit altında cinsel enerji de çok yüksek boyutlara ulaşır. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız Mars’ın başlatma enerjisi ve cesaretini Plütonik yenilenme, arınma, iyileşme ve neticede dönüşüm için kullanmalısınız. Bu haftalarda tekrar eden bir tema olarak, yeninin doğabilmesi için eskiyi öldürmeye cesaret etmelisiniz.


Bu açıdan doğum haritasında 17 derece dişil burçlarda (Balık, Oğlak, Boğa ve Akrep) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar çok şanslı bir şekilde etkilenecekler. 17 derece Başak ve Yengeç burçlarında gezegeni bulunanlar, aynı anda hem dinamik bir zıtlaşmayı, hem de buradan doğacak bir yaratıcı şansı deneyimleyecek.

No comments:

Post a Comment