Monday, February 13, 2017

İlişki Astrolojisi / Sinastri Analiziİlişki Astrolojisi, ya da Sinastri Analizi, nedir?

Sık sık "Ben Kovayım, erkek ardaşım Akrep. Anlaşır mıyız?" gibi mesajlar alıyorum.

İki insanın, barındırdıkları tüm karmaşıklarla beraber, sadece Güneş burçlarına bakarak yorum yapmak mümkün değildir.

Sinastri analizinde öncelikle bireysel Doğum Haritaları çok detaylı bir şekilde ilişki bakış açısından incelenir. Siz bir ilişkide neye önem veriyorsunuz? Sizi gelişmeye davet edecek, yeri geldiğinde meydan okuyacak ve eksikleri gösterecek, yeri geldiğindeyse en yüksek sevgi, paylaşım ve güveni tadacağınız partnerde aradığınız özellikler neler? Sizi kökten değiştirebilecek "ruh eşinizin" sahip olması gereken nitelikler neler?

Sonrasında bu iki Doğum Haritası karşılaştırmalı olarak incelenmelidir. Bu iki insan birbirlerinin hayatına girdiğinden beri birbirlerinde ne gibi özellikleri ortaya çıkarıyor? İlişki başladığından beri hangi yaşam alanlarındaki deneyimler daha çok vurgulanıyor? Bu etkileşimden nasıl verimli olarak istifade edilebilir?

Son olarak, bir Sinastri Analizinde temel öneme sahip bilgelik, aslında zannettiğimiz gibi bir ilişkinin sadece iki kişiden oluşmamasıdır. İlişkide birbirine sevgiyle bağlanan eşler kadar; bir "üçüncü kişi" olarak ilişkinin kendisi de önemli bir rol teşkil etmektedir. Peki bu ilişkinin kişiliği nedir? İkinizin arasındaki bu kimya, ne gibi psikolojik süreçler talep eder? Nasıl yaşam deneyimleri ile beslenmelidir? Bunun için sadece bu iki kişinin ortaklığından doğan ilişkinin Kompozit Haritası analiz edilmelidir.

Bu şekilde detaylı, metodik ve sistematik bir Sinastri Analizi, ilişkinin zayıf yönlerini, potansiyellerini, olası gölgelerini ve geliştirilmesi için gereken yaklaşımları bize haber verir. Bu bilgiler ve rehberlik ışığında taraflar çok daha mutlu, birbirini daha iyi anlayan ve ilişkiden keyif alan bir farkındalık kazanır.

Siz de eşinizle, ilişkinizin çok detaylı bir Astrolojik Sinastri Analizini öğrenmek istiyorsanız, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Tablo: "The Visit of Venus to Vulcan"' 1754, François Boucher

1 comment:

  1. Merhaba.Sinastri analizinin ücretini öğrenebilir miyim.Bir de analiz ne kadar sürede elimde olur?

    ReplyDelete