Thursday, March 9, 2017

Seçim Astrolojisi (Electional Astrology)

SEÇİM ASTROLOJİSİ


"Evlilik tarihi alacağız, ne zaman olsun?", "Yeni bir iş kuracağız, ne zaman başlamalıyız?", "Ameliyat için uygun tarih nedir?" gibi sorular alıyorum. Bu sorular Seçim Astrolojisinin (Electional Astrology) alanına girer.

Danışanın Doğum Haritasının, ve mümkün olan tarihlerin ışığında çok detaylı bir çalışma sonucu bahsedilen iş için en şanslı tarih belirlenebilir. Örneğin mutlu bir evlilik için güçlü ve iyi açılar alan bir Venüs, bereketli konfigüre edilmiş bir yedinci ev, benefiklerle uyumlu açıda bir yedinci ev yöneticisi seçilmelidir. Aynı şekilde başarılı ve kârlı bir iş kurma tarihi için sağlam bir Satürn ile olumlu etkiler alan bir onuncu ev tayin etmek gerekir.

Bunun gibi çok daha fazla kriter göz önünde bulundurularak; ve de danışanın psikolojik hedeflerinin Doğum Haritasıyla tespiti sağlanarak, danışanın başlatmayı planladığı hareketleri mümkün olan en bereketli, şanslı ve başarılı olacak şekilde seçebiliriz. Eğer böyle bir çalışmayla ilgileniyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.

Tablo: "Manifest Destiny," 1872, John Gast

No comments:

Post a Comment