Monday, April 17, 2017

Boğa Burcunda Yeni Ay – 26 Nisan 2017

Boğa Burcunda Yeni Ay – 26 Nisan 2017

26 Nisan saat 15:16’da Boğa burcunun 6 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşecek. Bu Yeni Ayın ana teması, sağlam, gerçekçi ve somut yeni başlangıçlar yapmaktır. Boğa burcunun ifade ettiği üretkenlilik, verimlilik ve bereket bu dönemde başlatılan projelerde gözlemlenir. Bunun için Boğa’nın maddesel dünya üzerindeki uzmanlığından faydalanmak gerekir. Boğa Yeni Ayında, bir projeye başlamadan önce onu mutlakagerçekçilik testinden geçirmek gerekir, ayakların yere bastığından emin olunmalıdır. Projeye başlamak kadar, aslında işin, kalıcı olması, sürdürülebilir olması merkezi önem taşır. Yapılacak iş uygulanabilir olmalıdır. Projenin neticesinde, elle tutulur, gözle görülür, beş duyuyla kavranacak somut sonuçlar almak gerekir. Eğer proje bu şartları sağlıyorsa, Boğa Yeni Ayı kişiye uzun süren çalışmalarda asla yorulmama, sabır, dayanıklılık ve azim bahşeder. Burada anahtar kelime, somut bir ürün alana kadar asla yolundan dönmemektir. Böylece girişilen iş zenginleştirilir: Meyvesi bereketli, besleyici ve verimli olur.

Yeni Ayın yöneticisi Venüs’ün hayata karşı anaretik derecede (29) bulunması ve büyük malefik Satürn ile yaptığı sürtüşmeli kare açı, normal bir Boğa Yeni Ayına göre finansal fırsatların çok daha az olduğunu gösteriyor. Parasal girişimlerin engellerle ve kısıtlamalarla karşılaşması muhtemeldir. Maddi konularla ilgili atılan adımların gerçekçilik testinden geçirilmesi, ve çok yüksek bir disiplin, plan, program ve gayretle sürdürülmesi ancak böyle bir olumsuz etkiyi azaltabilir. Eğer sorumluluk üstlenilirse, Satürn’ün talep ettiği sağlam yapıları inşa etmek, bu zorlayıcı durumu bir başarı hikayesine dönüştürme vesilesi olarak kullanılabilir.

Yeni Ay haritasında dikkat çeken durum, Ay-Güneş ikilisinin hiçbir gezegenle açı yapmaması. Bu açısızlık, Boğa enerjisinin geri kalan etkilerle bağlantısızlığını vurguluyor. Kopuk bir durum söz konusu: ne engelleniyor, ne de destekleniyor, kendi başına. Bu sebeple maddi dünyada başlatılacak somut projelerin olumlu ya da olumsuz yönde abartılma riski söz konusu. Kişi, sadece projeye yönelmek, başka hiçbir şeyi görmemek kutbu ile projeyi tamamen rafa kaldırmak kutbu arasında salınabilir. Denge ve istikrar sağlamak böyle bir konumda özellikle önem taşımaktadır.

Yeni Ay haritasının bir başka önemli unsuru, yükselen yöneticisi Merkür’ün Uranüs’le kavuşumu, ve bu ikilinin Satürn’le uyumlu ve şanslı üçgen açısı: Başlatılacak projelerde zihinsel disiplin ve özgünlük en önemli şans kaynağı olacaktır. Ayrıca, bu konum ay boyunca devam eden eskiyle yeniyi barıştıran, ölçülü ve geleneğe saygılı reform yaklaşımının bu dönemde başlatılan projelerde de sahiplenilmesi gerektiğini gösteriyor. Yaşça büyük ve otorite pozisyonunda kişilerden sürpriz destekler görülebilir.

Bu Yeni Ayda özellikle sakınılması gereken davranış, kendini konfor bölgene, güvenli bir yapıya hapsetmek, rahatım bozulmasın diye paralize olmak; neticede olası her türlü değişime ne pahasına olursa olsun direnmektir. Değişimi korkunç bir deneyim olarak görmek, her türlü düzeni değiştiren yenilik karşısında inatçı ve öfkeli tavır almak bu Yeni Ay enerjisini heba etmek olacaktır. Mevcut statükoya sıkı sıkıya bağlanmak  “Kara delik-vari” bir durağanlık yaratır.
Bu tembellik ve konforculuğa benzer bir başka tehlike,denenmiş, sınanmış, ispatlanmış, yöntemlere bağımlılıktır. Bu yaklaşım Yeni Ayda başlatılan projeleri sıkıcı ve sıradan bir hale sokar. Boğa Yeni Ayının verebileceği “ancak emin olduktan sonra adım atabilme” garanticiliği, çok geç kalmaya ve edilgenlikle karıştırılmaya yol açabilir.

Boğa Yeni Ayının en büyük gölgesi güvenliği maddiyata bağlamaktır: Bu kendisini biriktirme ve koleksiyonculuk çılgınlığı şeklinde gösterir. Zamanla “sahip olunan şeyler kişiye sahip olur.” Bu gölgeye düşülürse, asla bir malını verememek, cimriliğe dönüşebilir. Ancak evrende enerji akışı her zaman iki yönlü olduğu için, bu neticede alamamaya, yani bereketsizliğe ve para kazanamamaya dönüşür. Boğa Yeni Ayının bir diğer gölgesi beş duyuya aşırı yönelme, yemek yemeyi abartma, zevk ve lüks düşkünlüğü, aşırı hedonizm, rahatına düşkünlük ve tembelliktir.

Bu Yeni Aya verilecek sağlıklı cevap, öncelikle kendine yeterlilik hissini geliştirmektir. Zaten her şeye sahip olduğuna güvenmek gerekir. Bundan sonra bu içsel kaynaklar ve yetenekler geliştirilmelidir, bunların farkına varıp güven duygusu oluşturulur. Bu şekilde huzur, sukunet ve gerçek konfor tesis edilebilir. Bu geliştirilen yeteneklerle kişi verimli olur, kendi kaynaklarını kendi tedarik eder ve ekonomik özgürlüğünü oluşturur. Boğa Yeni Ayının verimli kullanımının bir başka koşulu, Allah’ın verdiği, doğada sunduğu tüm nimetler için bir şükran duygusu geliştirmektir. Boğa Yeni Ayında bunu beş duyuyla hissetmek için doğada zaman geçirmek, hayvanlarla iletişim kurmak çok faydalı olacaktır. Güzelliklerin farkında varmak, yatıştırıcı deneyimlere girişmek enerji depolamayı sağlar.

Bu Yeni Ayda özellikle fiziksel dünyada, somut ve maddesel konularda yeni başlangıçlar yapmak olumlu geridönüşler barındıracaktır. Bedeni içeren konularda yeni adımlar atmak, örneğin spor, fitness, yoga gibi vücutlandırılmış deneyimlere girişmek bu Yeni Ayın enerjisine rezonans vermek olacaktır. Ayrıca yiyecek-içecek ile ilgili gurme alanlarda; veya güzellik, estetik barındıran sanatsal faaliyetlerde adım atılabilir. Boğa enerjisi aynı zamanda müziğin enerjisidir. Her türlü müzik uğraşı için bu kuvvetli Yeni Ay destekleyici bir güç olacaktır.

Bu Yeni Aydan 6 derece Boğa burcunda gezegen ve hassas noktaları bulunanlar çok şiddetli bir başlatma enerjisi alacaklar. 6 derece sabit Aslan, Akrep ve Kova burcunda gezegenleri olanlar sert, sürtüşmeli ve meydan okuyucu bir şekilde etkilenecekler. 6 derece dişil burçlarda  (Balık, Oğlak, Başak ve Yengeç) gezegenleri olanlar daha şanslı ve fırsatlı bir başlangıç yapabilirler

No comments:

Post a Comment