Wednesday, April 5, 2017

Mars Plüto Üçgeni – 6 Nisan 2017


Mars Plüto Üçgeni – 6 Nisan 2017

Bugün savaşın gezegeni Mars ile dönüşümün gezegeni Plüto arasında çok şanslı bir üçgen açı var. Bu açı dönüşüm için enerjinin çok yüksek olduğunu gösterir. Cesur adımlarla yenilenme ve iyileşme iradesine işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu toprak burçları Boğa ve Oğlak, bu dönüşüm şansının yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu metamorfoz için sabırlı, çalışkan, gerçekçi, sorumlu ve somut adımlarla eskiyi bırakmak ve yeniyi sağlam bir şekilde doğurma gayreti göstermek gerekli.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu fırsatı kaçırmak, yani kısaca bugünü uyuyarak ve dış etkenlere karşı duyarsız kalarak geçirmek olacaktır.  Plüto-Mars ikilisi inanılmaz bir karizma bahşedeceğinden, bu etki altında başkaları üzerinde iktidar kurmak, onları bencil istekler için kontrol ve manipüle etmek, zor kullanmak ve gaddarlık tehlikesi söz konusudur. Böyle ego-merkezli hareketler, Plüto’nun transformatif etkisini heba etmek olacaktır. Halbuki bu transit altında benliği aşan misyonlar için bu nükleer güç seferber edilebilir ve kişi etrafını olumlu yönde dönüştürebilir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap benliği ve çevreyi dönüştürmek için harekete geçmektir. Bu açı altında, kişi asla tükenmek bilmeyen bir enerjiyle dolar. Asla yorulmaz, azimle büyük çaba ve gayret gösterebilir. Başarı dürtüsü benliğin derinliğinde büyük şiddetle hissedilir. Bu sebeple irade gücünün çok yüksek olduğu bu transit altında uzun-vadeli hedef koymak ve bunun için gayret etmeye başlamak çok verimlidir. Mars tarafından ateşlenmiş Plütonik enerji aynı zamanda, büyük bir rejenerasyon(yenilenme, iyileşme) gücü bahşeder. Bu etkinin olumlu kullanımı geridönüşüm, arındırma, tamir etme, bozuk olanı iyileştirip tekrar kazandırma faaliyetleriyle meşgul olmaktır. Mars-Plüton ayrıca çok yüksek cinsel enerjiye ve fiziksel güce işaret eder. Adele gücü gerektiren işlerle uğraşmak, spor yapmak ve kas geliştirmek için motivasyon ve enerji sunar. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, hayatınızda gerekli olduğunu hissettiğiniz dönüşüm için adım atmaya başlamalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 19 derece toprak burçlarında (Boğa, Başak ve Oğlak) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar olumlu, engellenmeyen bir enerji akışı şeklinde etkilenecekler.

Tablo: “Mars”, 1907, Hans Thoma

No comments:

Post a Comment