Monday, April 3, 2017

Terazi Burcunda Dolunay - 11 Nisan 2017

Terazi Burcunda Dolunay - 11 Nisan 2017
11 Nisan Salı saat 09:08’te Terazi burcunun 21 derecesinde bir Dolunay meydana gelecek. Dolunayın ana teması dengeyi bozan şoke edici, ani, beklenmedik olaylar.

Bu Dolunayı önemki kılan, Güneş ve Ay ikilisinin sona ermeden önce gökyüzündeki T-kareyi son kez aktive etmesi. Plüto, Uranüs ve Jüpiter arasındaki T-karenin detaylı anlamını Facebook sayfamdaki Nisan 2017 Gökyüzü Raporundaki “Gökyüzündeki T-kare” kısmından okuyabilirsiniz. Bu Dolunay, Güneş’in Uranüs’le, Ay’ın da Jüpiter’le kavuşum yapmasıyla ortak olarak fokal noktadaki Plüto’ya kare yapıyor, ve T-karenin içerdiği tüm anlamları dinamik ve patlayıcı bir şekilde günümüze taşıyor. 

Kısaca özetlemek gerekirse, Gökyüzünde Güneş/Uranüs- Plüton –Ay/Jüpiter arasındaki öncü büyük kare, çok zorlayıcı ve baş edilmesi güç stresli koşullara işaret eder. Sürtüşme, çatışma ve baskı çok yüksektir. Büyük kareyi oluşturan iki karşıt açı farkındalığın artacağını gösteriyor. Büyük karenin öncü burçlarda yaşanması muazzam bir başlatma enerjisi barındırırken, beraberinde plansızlığı ve dayatmacılığı, düşüncesizliği ve kötü zamanlamayı da getirir. Kişi mutlak başarma hırsıyla savaşa kalkışıp düzeni bozabilir. Elbette bu dürtüsellik ikili meydan okumalarla imtihana tutulacak.  Büyük Öncü Kare etkisinde başarılı sonuca ulaşmak için mutlaka diğerlerinin uyarıları ciddiye alınmalıdır. Burada öğrenilmesi gereken sabır, iyi planlama ve makul bir mücadele vermektir.

Bu Dolunayın meydana geldiği Terazi-Koç aksı, gökyüzündeki gerilim ekseninin “ben-biz”, “bireylik-çift olma” ve “savaş-barış” arasında cereyan ettiğini gösterir. Bir taraftan ben-merkezli, savaşçı ve düşüncesiz istekler şoke edici ve öngörülemez bir şekilde kendini ortaya koyarken diğer tarafta daha diplomatik, eşitlik temelli bir beraberlik potansiyeli genişlemek istiyor. Özgürlük ve genişleme arasında bir zıtlaşma yaşanıyor. Bu eksende isyan büyümeyi engelliyor, aşırı tuhaf hareketler yüzünden sağlıksız büyüme gözlemleniyor. Savaşçı, düşüncesiz, öfkeli ve agresif bireysel başkaldırı ile daha diplomatik, uyum isteyen bir inanç, özgüven modeli birbiriyle çatışıyor. Bu eksenin tam merceğindeyse üzerinde durduğumuz yapıyı tamamen dönüştürme iddasında Plüto, nükleer gücünü üzerimize uyguluır. Bu iki ana gerilim unsurunu beraberce okuduğumuzda benliğimiz, duygularımız, bağımsızlığımız ve büyümemiz arasında hepsinin dahil olduğu büyük bir kriz söz konusu; ve bu kriz harekete geçmeyi, karar almayı mecburi kılıyor.

Uranüs’ün merkezi konumu ani, sürpriz gelişmeler, beklenmedik patlayıcı olaylara, kazalara, isyankar ve kaotik gelişmelere işaret ediyor. Fokal konumda Oğlaktaki Plüton sınırları değiştiren, eski sistemleri yıkan güç savaşlarını ve gaddarca yöntemleri gündeme taşıyor.  Plüto atomik enerjisi neticesinde, hem kayıpları, ve bitişleri; hem de bir dönüşümü ve yeni bir şeyin doğacağını gösteriyor. Jüpiter’in sert açıları tüm bu çatışmaları sağlıksız büyütürken, kibiri, hukuki ve dini ihtilafları, fanatik-dogmatik güç savaşlarını ön plana çıkarıyor. Bütünsel olarak okuduğumuzda, dünya çapında yeni bir düzenin inşa edildiğini ve bu sürecin bir parçası olarak sert, beklenmedik patlayıcı olayların bu Dolunayda bir ürün vereceğini görüyoruz.

Bu dolunayı daha iyi anlamak için, geçtiğimiz yıl meydana gelen ve benzer özellikler taşıyan Dolunaylara bir göz atalım. Uranüs’le kavuşum, karşıt ve kare yapan dolunaylarda, 20 Temmuz Oğlak burcunda Dolunaydan hemen önce hain darbe kalkışması (15 Temmuz) gerçekleşmişti ve dolunay günü ilk kez OHAL ilan edildi, 16 Ekim Koç burcunda Dolunaydan hemen önce Bahçeli Salı grup toplantısında (11 Ekim) ilk kez Başkanlık Sistemini referanduma taşıma kararını açıkladı, 12 Ocak Yengeç burcunda Dolunaydan hemen önce mecliste Başkanlık Anayasası teklifi maddeleri oylanmak üzere kabul edildi (10 Ocak)  ve şimdi 11 Nisan Terazi burcunda Dolunaydan 5 gün sonra Başkanlık Sistemi Anayasa değişikliği referandumunu gerçekleştiriyoruz. Bu dolunayların özellikle son ikisi Plüto ve T-kare ile de temas kurarak, sistem değişikliği, yapıların dönüştürülmesi ve yeni bir dünya düzeni kurulması enerjisini içinde barındırıyor. Bu T-kare kapanmadan önceki son Dolunayın meydana gelmesi, bu dolunayla artık son meyvenin verileceğine işaret ediyor.

Dolunay, Türkiye Cumhuriyeti’nin haritasında 5./11.evlerdede natal Merkür/Satürn ikilisine kavuşum/karşıt açı gerçekleşririyor. Bu Dolunayın en çok Meclis (11.ev) ve gençler (5.ev) üzerinde bir etki bırakacağını, bu konularda bir ürün vereceğini gösteriyor.

Ayrıca, Dolunayın  ve T-karenin Türkiye’nin natal Merkür ve Satürn’üyle yaptığı sert kontak, bu ikilinin işaret ettiği konulara T-karenin ani, beklenmedik, abartılı, sert ve dönüştürücü etkisini taşıyor. Merkür, medyayı, basını, iletişimi, ulaşımı, elçileri gösterirken, Türkiye’nin haritasında 12. ve 4.evleri yönettiğinden, hapishaneler, casuslar, suçlular, gizli düşmanlar, hastaneler, yardıma muhtaçlar, gizli dini cemaatlerle ve toprakla, ziraatle, madenlerle, halkla, muhalefet partileriyle, demokrasiyle ilgili. Dolunay ve T-kare bu konularda zorlayıcı ani gelişmelere işaret ediyor. Satürn ise, yaşlıları ve ölümü, madenleri, milli yası, üzüntüyü ve salgın hastalıkları gösterirken, Türkiye’nin haritasında  ayrıca 7., 8., ve 9. evleri yönettiğinden, uluslararası ilişkiler, dost ve düşman ülkeler; ölüm oranı, yabancı ülkelerle parasal ilişkiler ve lojistik, din, yargı, üniversite ve bilimle ilglilidir. Dolunay ve T-karenin sert teması, bu konularda şoke edici sonuçlar alınacağına işaret ediyor


Dolunaydan, Doğum Haritasında 16-26 derece arası öncü burçlarda (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) gezenleri ve hassas noktaları olanlar çok şiddetli ve sert bir etki alacak.

No comments:

Post a Comment