Thursday, May 11, 2017

Mars Jüpiter Üçgeni - 12 Mayıs 2017Mars Jüpiter Üçgeni - 12 Mayıs 2017

Yarın mücadelenin gezegeni Mars ile büyümenin gezegeni Jüpiter arasında çok şanslı bir üçgen açı var. Bu açı enerjinin çok yüksek olduğunu, fiziki hareketler vasıtasıyla genişlemeyi gösterir. Yüksek motivasyon, başlatılan projeler ve ortaya konan hareketler sayesinde gelişime işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu hava burçları İkizler ve Terazi, bu hareketlerle büyüme şansının yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Yeni deneyim ve bilgi açlığı neticesinde meraklı girişimlerle, uyumlu, eşitlikçi, objektif ve işbirlikçi büyüme bu açının barındırdığı süreçlerdir. Bu engellenmeyen olumlu hava enerjisi akışı, fırsatların sosyal aktiviteler, iletişim becerileri, aklın kullanımı, zihinsel/mantıksal yetenekler ve tarafsız yaklaşım ile yakalanabileceğini gösteriyor.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu fırsatı kaçırmak, yani kısaca bugünü uyuyarak ve dış etkenlere karşı duyarsız kalarak geçirmek olacaktır.  Ayrıca, bu açı altında aşırı özgüvenle savaşma, cepheleri sağlıksız genişletme, karşımızdakini hafife alma tehlikemiz mevcuttur.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap iyimser, hevesli, coşkulu bir üslupla mücadele etmek, motive olduğumuz alanlarda coşkulu yeni başlangıçlar yapmaktır. Bu açı etkisinde, sportif faaliyetleri artırmak, vücudumuzun olumlu gelişmesini sağlar. Oluşan bu açının getirdiği maceracı enerjiyi seyahat planları yapmak veya direk tatile çıkmak için kullanmak şanslı ve canlandırıcı olacaktır. En önemlisi bu açı, daha önce fark edemediğimiz potansiyellerimizi, yeni yaşam alanlarında artık ulaşabileceğimiz bir mesafeye getirir. Mars-Jüpiter üçgeni hem bu yeni potansiyelleri keşfetmemizi mümkün kılarken, hem de bunlara erişmemiz için gereken inancı, motivasyonu ve büyümeyi sağlar. Bugün bu ikili sayesinde aktivitelerimiz, faaliyetlerimiz çok yüksek; harekete geçmek için çok kuvvetli bir enerji hakim. Bu şansı sakın kaçırmayın!

Bu açıdan doğum haritasında 14 derece hava burçlarında (İkizler, Terazi, Kova) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar çok şanslı bir şekilde etkilenecekler.

Tablo: “Der Wanderer über dem Nebelmeer”, 1818, Caspar David Friedrich

No comments:

Post a Comment