Monday, May 15, 2017

Satürn Uranüs Üçgeni - 19 Mayıs 2017Satürn Uranüs Üçgeni - 19 Mayıs 2017

Cuma sorumluluğun gezegeni Satürn ile bağımsızlığın gezegeni Uranüs arasında şanslı bir üçgen açı var. Bu açı özgürlüğü sorumlu bir şekilde yapılandırmaya işaret eder. Eskiyle yeniyi barıştırmayı, geleneksel ile değişimi uzlaştırmayı gösterir. Gezegenlerin bulunduğu ateş burçları Yay ve Koç, bu sorumlu revizyonun yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu uzlaşmacı reformun gerçekleşmesi için: prensipler için inisiyatif almak, yaşam felsefesi için cesaret, farklı hayat tecrübeleri için harekete geçmek ve iyimser mücadele gerekiyor.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu fırsatı kaçırmak, yani kısaca bu süreci uyuyarak ve dış etkenlere karşı duyarsız kalarak geçirmek olacaktır. Ayrıca, Satürn-Uranüs enerjisi doğru dengelenemediğinde bireyliği göstermekten çekinme, özgürlük/bağımsızlık korkusu ve farklı olana tahammülsüzlük tehlikeleri söz konusudur. Aynı şekilde anlamsızca mevcut yapıları yıkmak, bozgunculuk ve anarşi riski bulunur.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap sabır ve ölçülülüktür. İçinde bulunulan mevcut yapılara ve geleneklere saygı duyarak, gerekli modifikasyonları sezmek ve önermek gerekir. Satürn/Uranüs ikilisinin olumlu kullanımı, yenilikçi, orijinal fikirleri otorite pozisyonundakilere, eski nesillere ve daha gelenekçi kesimlere, onları ürkütmeden makul bir şekilde açıklamaktır. Burada disiplinli, çalışkan ve azimli bir tutum yapılacak değişiklikleri kabul ettirmek için çok önemlidir. Bu sayede, bu açı altında kişi ailesinden, toplumdan, ve kurallardan çatışmasız bir şekilde bağımsızlaşabilir. Bireyliğini ve farklılığını, gerçekçi bir şekilde yapılandırabilir. Bu transit, özgürlükle ve bağımsızlıkla ilgili gerekli değişiklikleri yapmak için kritik önem taşımaktadır. Ayrıca, bu açı teoriyi pratiğe dökme şansı bahşeder. Bu şanstan psikolojik gelişiminiz için istifade etmek istiyorsanız, bağımsızlığınızı gerçekçi ve makul ölçülerde disiplinle ve gayretle inşa etmelisiniz.

Bu açıdan doğum haritasında 26 derece ateş burçlarında (Koç, Aslan ve Yay) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar yaratıcı, engelsiz akan bir enerji şeklinde etkilenecekler.

Tablo: “Saint Jerome”, c. 1605–1606,  Caravaggio

No comments:

Post a Comment