Monday, June 12, 2017

Güneş Satürn Karşıtı - 15 Haziran 2017

Güneş Satürn Karşıtı - 15 Haziran 2017Çarşamba benliğin ışığı Güneş ile sorumluluğun gezegeni Satürn arasında meydan okuyucu bir karşıt açı gerçekleşiyor. Bu açı benliğin özünde yetersizlik hissini ve korkuyu uyandıran ikili zıtlaşmaları gösterir. İlişkiler kanalıyla ortaya çıkan kimlik yapılandırma sorunlarına işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu İkizler-Yay ekseni, bu kimlik sorununun yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Bu sorun, küçük detaylara odaklanma ile büyük resmi görme, mantık ile inanç, objektif bilgi ile fanatizm; ve yüzeysellik ile derinlik arasındaki çelişkiden ötürü gerçekleşiyor.
Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri otorite figürleri karşısında aşağılık kompleksine yenik düşmektir. Satürn’ün hilesi “yapamazsın, beceremezsin” şeklinde korkutmalara kanıp, isteklerinden vaz geçmektir. Bu transit altında yaratıcı enerjileri bastırma tehlikesi söz konusudur. Karamsar, depresif ruh halinde kendin olmaktan korkmak, kimliğini sağlam bir şekilde yapılandıramamak çöküşü getirir.
Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap bilgi arayışındaki meraklı istekler ile inancın, yaşam felsefisinin getirdiği yükümlülükleri dengelemektir. Karşıt açı ikili bir zıtlaşma getirdiği gibi, bu konuda harekete geçmeyi ve dengelemeyi de mecburi kılacaktır. Bu sebeple, her türlü korkutmaya, yıldırmaya ve engele rağmen kimliğin özünden gelen istekler için çaba sarf etmek gerekir. Bu yaratıcı istekleri disiplinle ve çalışkanlıkla fiziki dünyada somutlaştırmak gerekir. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız karamsarlığa kapılmadan, benliğinizi sağlamlaştırmalı, bilinçli isteklerinizi sorumlu, gerçekçi bir şekilde inşa etmelisiniz.

Bu açıdan doğum haritasında 24 derece değişken burçlarda (İkizler, Başak, Yay ve Balık) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar sert bir şekilde etkilenecekler.
Tablo: “Saturn, Jupiter's father, devours one of his sons”, 1636-1638, Peter Paul Rubens

No comments:

Post a Comment