Thursday, July 13, 2017

Venüs Jüpiter Üçgeni – 18 Temmuz 2017

Venüs Jüpiter Üçgeni – 18 Temmuz 2017

Salı sevginin gezegeni Venüs ile büyümenin gezegeni Jüpiter arasında çok şanslı bir üçgen açı var. Bu iki benefik gezegen arasındaki iyicil açı, çok büyük bir şansı gösterir. Sağlıklı büyümeye ve aşk konusunda zenginleşmeye işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu hava burçları İkizler ve Terazi bu büyük şansın yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu şans, sosyal, entelektüel, objektif ilişkiler kanalıyla cereyan ediyor. Bu talihli süreç, bilgi toplama, yayma, merakların peşinden gitme ve fikir alışverişiyle diğer insanın farkına varma, onunla eşit, adil, tarafsız bir ilşki kurmayı barındırır.

Martine ve Danièle Barbault hava burçlarındaki bu açıyı çok iyi bir iletişim, bağımsızlık ve fikirsel birliktelikle özdeşleştirmiştir. James Braha, bu transiti sosyal hayatta ve aşk ilişkilerinde büyük mutluluk şeklinde tanımlamıştır. Robert Hand, bu açıyı sosyalliğin arttığı, eğlence, keyif ve seyahatin zamanı olarak betimlemiştir.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu fırsatı kaçırmak, yani kısaca bugünü uyuyarak ve dış etkenlere karşı duyarsız kalarak geçirmek olacaktır. Bu oldukça şanslı transitin tek riski, fazla tembelliğe kapılma, aşırı yeme içme ve güzel olan her şey için fazla para  harcamaktır.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap, sosyal ortamlara girmek, diğerleriyle sevgi ve fikir paylaşımında bulunmak, hayattan keyif almaktır. Jüpiter-Venüs ikilisi keyif verecek geçici bir flörtü veya daha uzun sürecek bir sevgi birlikteliğini getirebilir. Bu transitin, finansal açıdan çok şanslı etkileri söz konusudur. Güzel sanatlarla uğraşmak, veya tatile çıkmak, dinlenip enerji toplamak için çok verimli bir zamandır. Genel olarak hayatın her alanında keyifli bir dönemdir. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, eğlenmeye, hayattan keyif almaya, mutlu olmaya, sevmeye ve sosyalleşmeye açık olmalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 15 derece hava  burçlarında (İkizler, Terazi ve Kova) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar çok şanslı bir şekilde etkilenecekler.

Tablo: “The Pleasures Of The Ball”, 1714, Antoine Watteau

Kaynakça

Barbault, Martine and Barbault, Danièle, Dictionnaire Des Aspects Astrologiques, Éditions Bussière, 2009

Braha, James, Astrolojinin Öngörü Sistemleri: Batının Transitleri & Doğunun Daşaları, İlhan Yayınevi, 2013

Hand, Robert,  Planets in Transit: Life Cycles for Living, Whitford Press, 1976

İlhan, Barış, Astroloji Dersleri, İlhan Yayınevi, 2004

No comments:

Post a Comment