Friday, September 15, 2017

Venüs Jüpiter Sekstili – 15 Eylül 2017Venüs Jüpiter Sekstili – 15 Eylül 2017


Bugün sevginin gezegeni Venüs ile büyümenin gezegeni Jüpiter arasında fırsatlara gebe bir sekstil var. Bu iki benefik gezegen arasındaki iyicil açı, değerlendirilmesi gereken fırsatları gösterir. Sağlıklı büyümeye ve aşk konusunda zenginleşmeye işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu eril burçlar Aslan ve Terazi bu fırsatın yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu fırsatlı süreç, gönlün attığı kişi veya şeyler için risk almayı, özgüvenle kendini ortaya koymayı, sahnelemeyi ve diğer insanın farkına varmayı, onunla eşit, adil, tarafsız bir ilşki kurmayı barındırır.

Hajo Banzhaf ve Anna Haebler, bu açıyı ilişki yeteneği/fırsatı, iyimserlik, neşe, sıcak kalp ve şans ile özdeşleştirmiştir. Sue Tompkins, bu gezegensel ilişkiyi geniş duygular, zenginlik, iyi hayat ve zevk olarak açıklamıştır.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu fırsatı kaçırmak, yani kısaca bugünü uyuyarak ve dış etkenlere karşı duyarsız kalarak geçirmek olacaktır. Bu oldukça fırsatlı transitin tek riski, fazla tembelliğe kapılma, aşırı yeme içme ve güzel olan her şey için fazla para harcamaktır.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap, sosyal ortamlara girmek, diğerleriyle sevgi ve fikir paylaşımında bulunmak, hayattan keyif almaktır. Jüpiter-Venüs ikilisi keyif verecek geçici bir flörtü veya daha uzun sürecek bir sevgi birlikteliğini gündeme getirebilir. Bu transit, finansal açıdan farkına varılıp değerlendirilmesi gereken fırsatları barındırır. Güzel sanatlarla uğraşmak, veya tatile çıkmak, dinlenip enerji toplamak için çok verimli bir zamandır. Genel olarak hayatın her alanında keyifli bir dönemdir. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, eğlenmeye, hayattan keyif almaya, mutlu olmaya, sevmeye ve sosyalleşmeye açık olmalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 24 derece eril burçlarda (Aslan, Yay, Terazi ve İkizler) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar, çok şanslı bir etki alacaklar. Koç ve Kova burcunda gezegenleri olanlar, aynı anda hem dinamik bir zıtlaşmayı, hem de buradan doğacak bir yaratıcı şansı deneyimleyecek.


Tablo: “The Feast of the Bean King ", 1640 - 1645, Jacob Jordaens

Kaynakça

Banzhaf, Hajo ve Haebler, Anna, Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, İlhan Yayınevi, 1999

İlhan, Barış, Astroloji Dersleri, İlhan Yayınevi, 2004

Tompkins, Sue, Astrolojide Açılar: Horoskopta Gezegensel İlişkileri Anlama Rehberi, Barış İlhan Yayınevi, 2008
  


No comments:

Post a Comment