Monday, January 1, 2018

Efe Erten'in 2018 Yılı Astroloji Analizi Serisi 4 ek: Aslan Burcunda Ay Tutulması (31 Ocak 2018)

Efe Erten'in 2018 Yılı Astroloji Analizi Serisi 4 ek: Aslan Burcunda Ay Tutulması (31 Ocak  2018)


Fotoğraf: NASA/Fred Espenak

31 Ocak Ay Tutulması 11 Aslan
Bu Ay tutulması, 16 Şubattaki 27 derece Kovadaki Güneş Tutulmasının temalarına ve Saros Serisi 1 Güney’in etkilerine aracı olacak ve daha içsel bir seviyede farkındalık geliştirilmesini sağlayacaktır.
Jüpiter’in tutulma ekseniyle T-kare oluşturması, dinamizmi yüksek, belirsiz, kararsız ve dengesiz  bir enerjiye işaret eder. Ana çelişki ekseni herkesin iyiliği için yenilikçi, özgürleştirici, eşitlikçi adımlar atmak (Kova) ile içindeki yaratıcılığa güvenip, kendi eserini sahneleme riskini almak (Aslan) arasında cereyan eder. Sabit burçlardali Bu T-kare hedefe inatla gitme ve kararlılık enerjisinin hüküm sürdüğünü gösterir. Ancak esnememek, katılık, inatçılık, ve işe yaramadığını bildiği halde başlangıçta kullandığı yöntemlerde inat etmek çöküş getirir. Sabit fikirlilik enerjiyi bloke eder. Özellikle Jüpiter’in gösterdiği inanç, yargı, kanılar, prensipler konusunda direnç gösterilebilir. İnançlarda, yargılarda, prensiplerde değişime uyum sağlama öğrenilmelidir.
Tutulmanın Venüs’le kavuşumu özellikle ikili ilişkilerde, aşk ilişkilerinde, sevgi paylaşımında ve ortaklıklarda meydan okumaların, münkaşaların kişiye aynalama işlevi görüp, kişinin kendi hakkında çok önemli içgörüler kazanmasını sağlayacağı anlamına gelir. Bu sayede Güneş tutulmasındaki özgürlük, bireysellik, yenilikçilik temasında gerekli öz farkındalığa erişilebilir. Bu bilgi bombardımanı, bakış açıları zenginleşmesi ve yeni insanlarla tanışma enerjisinde ikili ilişkiler imtihandan geçeceği için aşırı bağımsız, ilişkiden, bağlanmaktan kaçma eğilimli, ayağı kapıdan dışarda, kopuk ve duygusuz yaklaşımlardan kaçınmak, onun yerine bilinen modellerden farklı, herkesin kendi bireyselliğini yansıtabildiği, özgürlüğe ve bağımsızlığa saygılı birliktelikler olacak şekilde ay tutulmasının farkındalık artırıcı etkisini kullanmak ilişkileri güçlendirecektir.

Aslan burcundaki Ay Tutulması sizin Doğum Haritanızı nasıl etkiler?

Aslan burcunda yaşanan Ay Tutulması, 16 Şubat Güneş tutulmasının konularının daha içsel bir seviyede ve ikili meydan okumalar kanalıyla deneyimleneceği bir etkidir. Sizin Doğum Haritanızı bu Ay Tutulması üç şekilde etkileyebilir:
  1. En önemlisi, Tutulma ekseninin, yani 11 derece Aslan – 11 derece Kova ekseninin Doğum Haritanızda düştüğü iki karşıt evin ifade ettiği yaşam alanlarında çok kuvvetli bir özfarkındalık geliştirme ve ikili zıtlaşmalarla karşılaşma gözlemlenir.
  2. Doğum Haritanızda 11 derece sabit burçlarda (Kova, Aslan, Boğa, Akrep) bulunan gezegenleriniz ve bulundukları evler Tutulmanın kendi hakkında bilgi edinme ve ikili münakaşalara girme etkisini alır.
  3. Bu gezegenlerin yönettiği evleriniz Tutulmanın etkisine katılır.
Bahsedilen açılar için +/- 8 derece tolerans alınmalıdır. Ay Tutulması etkisi +/- 1 ay kendisini gösterir. Bu sene yaşanan temel zıtlaşma konularından birini, yaşandığı iki karşıt ev üzerinden, belirlemiş olur.
No comments:

Post a Comment