Sunday, April 29, 2018

Güneş Satürn Üçgeni - 29 Nisan 2018Güneş Satürn Üçgeni - 29 Nisan 2018

Bugün benliğin ışığı Güneş ile sorumluluğun gezegeni Satürn arasında çok şanslı bir üçgen var. Bu açı istekleri çalışkanca yapılandırma şansını gösterir. Kişinin yaşam enerjisini konsantre bir şekilde isteklerini somutlaştırmaya yönelttiğine işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu toprak burçları Boğa ve Oğlak, bu çalışkanca gayretin yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu şansın gerçekleşmesi için, hedefe doğru yılmayan bir azimle çalışmak ve kendi kaynaklarını fark edip, bunlara yatırım yaparak verimli olmak gerekir.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu şansı kaçırmak, yani kısaca bugünü uyuyarak ve dış etkenlere karşı duyarsız kalarak geçirmek olacaktır. Ayrıca bir başka risk bu katı ve sert etki altında isteklerini bastırmak, kendini kısıtlamaktır. Satürn’ün gölgesindeki Güneş, kendinden şüphe edebilir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap benliğin özünde sorumluluğu, ciddiyeti hissetmektir. Satürn-Güneş ikilisinin verimli kullanımı, kimliğin çekirdeğinden gelen istekleri gerçekçilik sınavından geçirip, fiziki dünyada disiplinli, metodik, planlı-programlı ve çalışkanca bir gayretle inşa etmektir. Bu transit altında biraz yavaş iş yapma, veya sonuçların ağır ilerlemesi gözlemlenebilir. Ancak bu bir dezavantaj değil; tam tersi çok sağlam, kalıcı ve güvenilir yapılar inşa etmek için bir önkoşuldur. Bu açı etkisinde, otorite figürleriyle uyum sağlamak ve onlardan kıymetli destekler almak için emek sarf edilmelidir. Güneş Satürn üçgeni, hedefe doğru azimli, kararlı, dayanıklı, ciddi, sorumlu, disiplinli, olgun ve konsantre bir şekilde gayret etme enerjisi verir. Amaçlı, odaklı ve verimli çalışmayla profesyonel hayatta başarılı olma şansı sunar. Bu transit altında, kolaylıkla işlerini tamamlama, görevlerini yerine getirme, profesyonel hayatta ilerleme  ve başarı elde etme şansı vardır. Emekler üst rütbedeki kişilerce fark edilir ve takdir edilir. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, gerçekçi isteklerinizi kararlı ve azimli bir gayretle, büyük bir çalışkanlıkla başarıya dönüştürmek için emek sarf etmelisiniz.

Bu açıdan doğum haritasında 9 derece toprak burçlarında (Boğa, Başak ve Oğlak) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar çok şanslı bir şekilde etkilenecekler.

Tablo: "Allegory of Time (Chronos and Eros)", 1630s, Johann Heinrich Schonfeld

1 comment:

  1. Selamlar. mesela -2.43derecede üçgen açı yapıyorsa satürn ve güneş ve ayrıca güneş yengeç burcunda 12. evde satürn 9.evde koç balık sınırında ise durum nedir?

    ReplyDelete