Sunday, April 15, 2018

Güneş Uranüs Kavuşumu – 18 Nisan 2018

Güneş Uranüs Kavuşumu – 18 Nisan 2018

Bugün benliğin ışığı Güneş ile bağımsızlığın gezegeni Uranüs kavuşuyor. Bu açı özgürlük isteğini gösterir. Benliğin özünde başkaldırma eğilimine, bireyliğini ve farklılığını savunmaya işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu Koç burcu, bu başkaldırının yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu aniden patlak veren isyankar enerji son derece kişisel, ben-merkezli, saldırgan, müdanasız ve dürtüseldir.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri sadece farklı olmak için tuhaflıklar yapmaktır. Bu açı altında, gerçekten bireyliğini ve orijinalliğini yaşayamayan kişi, bu farklılık isteğini tatmin etmek için anlamsız garip davranışlara başvurabilir. Bu durumda kopuk, bağlantısız ve “deli” olarak adlandırılabilir. Bu transitin riski, istikrarsızlığı aşırı vurgulamaktır: Kişi kendini asla kestirilemeyen ani, beklenmedik olayların ortasında bulabilir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap nev-i şahsına münhasır özelliklerini cesurca sahiplenmektir. Bireyliğini ve farklılığını korkmaktan yansıtmaktır. Bu etki altında kişi brieysel bağımsızlığının sağlıklı sınırlarını çizebilir. Ayrıca bu transitin bir başka verimli kullanımı varolan sorunlara sıradışı çözümler geliştirmektir. Uranüs enerjisi altında kişi ezberlenmiş modellerden ve alışkanlıklardan bağımsız dahice, çığır açan yaklaşımlar sunabilir. Bu tutum, köhneleşmiş statükoyu yıkmak ve toplumu ileri götürmek fırsatını bahşeder. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, benliğinizin özünde bağımsızlığı hissetmeli ve bireyliğinizi tesis etmelisiniz.


Bu açıdan doğum haritasında 28 derece öncü burçlarda (Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar beklenmedik, ani sürprizler şeklinde etkilenecekler.

No comments:

Post a Comment