Saturday, May 5, 2018

Güneş Plüto Üçgeni - 12 Mayıs 2018 Tablo: "Orpheus and Eurydice", 1636 - 1638, Peter Paul Rubens


Güneş Plüto Üçgeni - 12 Mayıs 2018

12 Mayıs Cumartesi, benliğin gezegeni Güneş ile dönüşümün gezegeni Plüto arasında şanslı bir üçgen açı gerçekleşiyor. Bu açı dönüşüm isteğine işaret eder. Hayatta köklü değişiklikler yapmak için yaratıcı bir gücü gösterir.Gezegenlerin bulunduğu Boğa ve Oğlak burçları, bu kimliksel dönüşümün yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Bu dönüşüm çok gerçekçi, somut, gözle görülebilir dünyada sorumluluk alarak, disiplinli bir gayretle gerçekleştirilmeli.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu fırsatı kaçırmak, yani kısaca bugünü uyuyarak ve dış etkenlere karşı duyarsız kalarak geçirmek olacaktır.  Ayrıca, bu açı altında ben-merkezli istekler için karşıdakini aşırı zorlama ve gaddarlık tehlikesi görülebilir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap tüm benliği, dönüşüm için seferber etmek olacaktır. Ancak bu dönüşüm operasyonuna girişmeden önce, neyin dönüştürülmesi gerektiğini tespit etmek gerekir. İşte bu transit, kişinin kendisini analize tabi tutması için mükemmel bir zamandır: Böylece kişi kendi gerçek motivasyonlarını öğrenebilir, hayatta gerçekten ne istediğiyle yüzleşebilir. Bu açıyı verimli kullanmak için, kişinin bu işaretler öncülüğünde hayatındaki bozuk ya da miadını doldurmuş unsurları arındırması gerekir. Bu unsurların teşhisi için kendi derinliklerine inmek, ve orada bu unsurları ya tamamen “öldürmek”, ya da gerekli hesaplaşma süreçlerinden geçirip ruha tekrar entegre etmek gereklidir. Güneş Plüto uyumlu açısı ayrıca iyileştirme, insanları çekme/büyüleme ve muazzam arzu gücü verir.  Bu etki altında gizli benlikle temas kurma, gücü önemseme, tabuları aydınlatma ve gururu dönüştürme görülür. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız “yaratıcı yıkım” konseptine açık olmalısınız; yeninin doğabilmesi için eskiyi öldürmeye cesaret etmelisiniz.

Bu açıdan doğum haritasında 21 derece toprak burçlarında (Boğa, Başak ve Oğlak) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar olumlu, engellenmeyen bir enerji akışı şeklinde etkilenecekler.


No comments:

Post a Comment