Thursday, May 17, 2018

Venüs Uranüs Üçgeni – 19 Mayıs 2018


Venüs Uranüs Üçgeni – 19 Mayıs 2018

19 Mayıs Cumartesi, sevginin gezegeni Venüs ile bağımsızlığın gezegeni Uranüs arasında fırsatlı bir altmışlık açı gerçekleşecek. Bu açı sevgi paylaşımında özgürleşmeye işaret eder. Bireyliğini ifade ederek ilişki kurmayı gösterir. Bu etki altında ani, sürpriz aşklar gündeme gelebilir. Gezegenlerin bulunduğu dişil burçlar Boğa ve Yengeç, bu sevgi şansının yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Bu şans, ait olmak ve kırılganlıklarını paylaşmak için sağlam, gerçekçi bir tutum takınmayı gerektiriyor.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu fırsatı kaçırmak, yani kısaca bugünü uyuyarak ve dış etkenlere karşı duyarsız kalarak geçirmek olacaktır.  Ayrıca, bu açı altında aşırı bağımsızlık isteğini abartmak; ilişkilerde ani bitişleri ve sürpriz ayrılıkları doğurabilir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap ilişki kurma şekliyle, bağımsızlık isteği arasında sağlıklı bir denge kurmaktır. Çiftlerin birbirlerinin özel alanına saygı gösterdiği, bilinen modellerden farklı, yenilikçi, eşit, dengeli, özgür ilişkiler geliştirilmelidir. Bu açının verimli kullanımı, her türlü ortaklıkta geleneksel toplumsal kalıpların dışında düşünmek ve alışılmamış yenilikçi çözümler getirmektir. Bu transit altında medeni, mesafeli, sahiplenmeden sosyal ilişkiler kurulabilir, bu sayede kişiselleşmeden, bireysel seviyede pek çok işbirliği yapılabilir. Özgür ortaklıklar kurulur. Sosyal bağlantılar ve network kurmak, ekip çalışması yapmak için uygun zamandır. Bu  açı arkadaşlarla zaman geçirmeyi, grupsal aktiviteleri artırır. Venüs-Uranüs ikilisi altında sürprizlere, değişime açık olmak gerekir. Bu sürpriz bir aşkı gündeme getirebilir. Bu fırsat, özgürlükçü/eşitlikçi bir sevgiye ve sıra dışı bir birlikteliğe işaret eder. Sıra dışı romantizm, özgür aşk ve özgürlüğe değer verme görülür. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız sürprizleri sevmeli, yeniliğe açık olmalı ve daha özgürlükçü ilişkiler kurmalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 0 derece dişil burçlarda (Yengeç, Boğa, Başak ve Balık) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar şanslı bir etki alacaklar. 0 derece Akrep ve Oğlak burçları vurgulananlar ise daha dinamik, harekete geçirici bir fırsat alacaklar.


Tablo: "Biblis", 1884, William-Adolphe BouguereauNo comments:

Post a Comment