Thursday, June 28, 2018

Merkür Uranüs Karesi – 30 Haziran 2018


Tablo: "Prometheus chained by Vulcan", 1623, Dirck van Baburen

Merkür Uranüs Karesi – 30 Haziran 2018

30 Haziran Cumartesi, düşüncenin gezegeni Merkür ile bireyliğin gezegeni Uranüs arasında sürtüşmeli bir kare açı gerçekleşecek. Bu açı düşünceler ve bireyleşme arasında uyumsuzluğu gösterir. Çılgınca fikirlere, uygulanamayacak teorilere işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu sabit burçlar Boğa ve Aslan, bu isyan-mantık krizinin yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu çatışma ben-merkezli ve görülmek isteyen bir aklın yenilemesi gereken değer sistemiyle arasında cereyan ediyor.

Bu açıya verilecek yanlış tepkilerden biri aşırı aceleci ve sinirli iletişim kurmaktır. Bu etki altında sinir sistemi en gergin seviyededir, bir türlü gevşeyemez. Kare açı, hem bir krizi hem de buna karşı harekete geçmenin mecburi olduğunu gösterir. İletişimde vahşilik, kabalık, aksilik, sürekli muhalefet etme tehlikeleri söz konusudur. Beyne yetişemeyen bir dil ile ani çıkışlarda bulunma, aceleci, hızlı, anlaşılmaz konuşma bu transitin gölgeleridir. Seyahat, ticaret ve evraklarla ilgili hiç hesapta olmayan, ani aksaklıklar meydana gelebilir. Merkür Uranüs karesi, ani fikir değiştirme, sabırsız, aceleci, abartılı düşünme, muhatabı dinlememe, harika fikirleri boşa harcama ve tuhaf çıkışlar şeklinde tezahür edebilir. Fikir muhalefeti, eğitime isyan ve radikal düşünme görülür.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap keskinleşmiş zekayı faydalı projeler için seferber etmektir. Uranüs-Merkür’ün yarattığı gerilim, zekayı parlatır, öğrenmeyi hızlandırır, hızlı düşünmeyi sağlar, aniden şimşek gibi fikirlerin akla gelmesini sağlar; bu etki altında orijinal fikirler oluşturulabilir, buluşlar yapılabilir. Mevcut sorunlara bilinenin dışında yöntemlerle çözüm getirme, alışılmadık fikirler sunma bu transitin verimli kullanımıdır. Bu etki altındaki gerginlik uzlaştırıldığında teknolojiden fayda sağlanabilir, matematiksel, bilimsel veya elektronik beceriler geliştirilebilir. Bu açının en büyük getirisi, yaşanan sürtüşmeler sayesinde kişinin bakış açısını ve mevcut perspektifini yeniden düzenlemek üzere harekete geçmesi; böylece daha özgürlükçü ve ilerici bir bakış açısı geliştirmesidir. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız farklı perspektiflere açık olmalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 1 derece sabit burçlarda (Boğa, Akrep, Aslan ve Kova) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar sert bir şekilde etkilenecekler.

No comments:

Post a Comment