Monday, July 2, 2018

Güneş Jüpiter Üçgeni – 5 Temmuz 2018Güneş Jüpiter Üçgeni – 5 Temmuz 2018

5 Temmuz Perşembe, bilincin ışığı Güneş ile genişlemenin gezegeni Jüpiter arasında şanslı bir üçgen açı var. Bu açı özgüvenle sağlıklı büyümeyi gösterir. Fırsatları değerlendirmeye ve potansiyelleri gerçekleştirmeye işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu su burçları Yengeç ve Akrep, bu sağlıklı büyüme şansının yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu şansı yakalamak için duygusal köklerle bağlantı kurmak ve buradaki materyali dönüştürmek gerekir.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu fırsatı kaçırmak, yani kısaca bugünü uyuyarak ve dış etkenlere karşı duyarsız kalarak geçirmek olacaktır. Ayrıca bir başka risk kendini büyük görmektir. Fazla özgüven ile tutulamayacak sözler verilebilir. Aşırı iyimserlik duygusuyla ve tembellikle, bugünün sorunları yarına havale edilebilir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap için çok düşünmeye gerek yok; çünkü bu Astrolojinin en iyicil transitlerinden biridir. Bu açı etkinken, çok fazla yorulmadan işlerini halletmek ve isteklerini elde etmek mümkündür. Jüpiter-Güneş ikilisi yüksek miktarda hayat enerjisi ve iyimserlik bahşeder. Otorite konumundaki kişilerle uyumlu ve şanslı ilişkiler kurulabilir. Büyük resmi görmek, gelecek planları yapmak ve potansiyellerin hayata geçirileceği fırsatları değerlendirmek içim mükemmel bir zamandır. Güneş Jüpiter üçgeninde, enerji ve sosyal hayat genişler. Neşe, iyimserlik, şans, kendine güven ve coşkuyla isteklerine ulaşma görülür. Hayat kolay akar, istekler erişilebilir kılınır. Finansal fırsatlar mevcuttur. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, çevrenizdeki fırsatları fark etmeli, iyimserlikle ve özgüvenle potansiyellerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Bu açıdan doğum haritasında 13 derece su burçlarda (Yengeç, Akrep ve Balık) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar, şanslı bir genişleme fırsatı şeklinde etkilenecek.

Tablo: "Jupiter Enthroned", c.18th-19th, Heinrich Füger

No comments:

Post a Comment