Wednesday, August 15, 2018

Merkür Venüs Sekstili - 18 Ağustos 2018


Merkür Venüs Sekstili - 18 Ağustos 2018

18 Ağustos Cumartesi, iletişimin gezegeni Merkür ile sevginin gezegeni Venüs arasında fırsatlara gebe bir altmışlık açı (sekstil) gerçekleşecek. Bu açı iletişimde sevgi paylaşımının ön plana çıkacağını gösterir. Sosyal, entelektüel aktivitelerin arttığı, arkadaşça paylaşımların yaşandığı ve sevginin dile getirildiği rahat, huzurlu bir enerjiye işaret eder. Duygular, düşüncelerle bağlantı kurar. Bu açı altında maddi kaynaklar konusunda kurulan bağlantılar olumlu sonuç verecektir. Sözel ve yazılı ifadede estetik, incelik ve zerafet ön plandadır. Gezegenlerin bulunduğu eril Aslan ve Terazi burçları, bu sevgi iletişimi fırsatının yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Bu fırsatı yakalamak için diğer insanı fark edip içten gelen sevgiyi ifade etmek gerekir.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu fırsatı kaçırmak, yani kısaca bugünü uyuyarak ve dış etkenlere karşı duyarsız kalarak geçirmek olacaktır. Ayrıca bir başka risk bu gevşetici etken altında aşırı tembelliğe kaymaktır. Venüs ve Merkür’ün tehlikeli kombinasyonu hoş ama boş laflar kurmak, yüzeyselliğe çekilmektir. Bu etki altında aşkta kurnazlık gözlemlenebilir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap aktif bir şekilde dinlenmektir; yani bu rahatlatıcı enerji altında hobilerinize yoğunlaşmak, entelektüel ve kültürel açıdan zenginleştirici faaliyetlere katılmaktır. Sekstil açı, bir fırsat sunduğu gibi bunun için farkındalığı ve emek vererek fırsatı değerlendirmeyi gerektirir. Bu sebeple bu açının sosyalleşme ve dinlenme olanağını heba etmeyin, değerlendirin. Arkadaşça paylaşımların, mizahın tadını çıkarın ve küçük dünyanızda güzellikleri fark etmeye gayret gösterin.Ayrıca bu açının verimli kullanımlarından biri, doğaya kısa seyahatler yapmak; piknik, ormanda yürüyüş ya da trekking gibi tabiatın güzelliklerinin takdir edileceği, rahatlatıcı eylemlerdir. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız sevginizi bugün dile getirmeli, sevdiğiniz kişiye açılmalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 11 derece eril burçlarda (Aslan, Terazi, Yay ve İkizler ) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar çok şanslı bir şekilde etkilenecekler. 11 derece Kova ve Koç burçlarında gezegeni bulunanlar, aynı anda hem dinamik bir zıtlaşmayı, hem de buradan doğacak bir yaratıcı şansı deneyimleyecek.


Tablo: “Venus with Mercury and Cupid”, 1525, Antonio da Correggio

No comments:

Post a Comment