Saturday, September 15, 2018

Güneş Mars Üçgeni – 28 Eylül 2018


Güneş Mars Üçgeni – 28 Eylül 2018

28 Eylül Cuma, benliğin ışığı Güneş ile mücadelenin gezegeni Mars arasında şanslı bir üçgen açı meydana gelecek. Bu açı istekler ile hareket arasında bir uyumu gösterir. Benliğin özünden gelen yaratıcılık için mücadeleye işaret eder. Aktif, girişimci, atılgan bir enerji hakimdir. Gezegenlerin bulunduğu hava burçları Terazi ve Kova, bu girişimin ve canlılığın yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu cesur enerji, diğer insanla bilinen modellerden farklı bir ortaklık kurmak için yanıp tutuşuyor.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri kendi isteklerini dayatmaktır. Önüne çıkan her türlü engele karşı aşırı öfkeli, vahşi, saldırgan tepkiler vermektir. Düşüncesizce ve sabırsızca girişilen hücum sırasında arkada bırakılan enkaz, verilen zarar fark edilmeyebilir. Bu transitin verimsiz kullanımı, salt ben-merkezli bir perspektiften dünyayı görmek, sadece egoist istekler için enerji sarf etmektir.

Bu açıya verilecek sağlıklı cevap, benliğin özünden gelen istekle temas kurmaktır. İçten gelen yaratıcılık ve motivasyon keşfedildiğinde, artık güvenle bu amaç için mücadele edilebilir. O zaman, Güneş-Mars ikilisinin bahşettiği cesareti ve atılganlığı bu özden gelen istekler için seferber etmek verimli olacaktır. Bu transit sırasında çok yüksek enerji, canlılık görülür, benlik için önemli şeyler uğrunda mücadele etme, ve girişim yapma şansı vardır. Bu açı güçlü bir başlatma enerjisine işaret eder. Güneş-Mars enerjisi, başlatılacak işlerde aktif, dinamik, kararlı, yürekli ve lider meziyetler getirir. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, benliğin özünden gelen isteğiniz için cesurca mücadele etmelisiniz, başlangıçlar yapmalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 4 derece hava burçlarında (İkizler, Terazi ve Kova) burçlarında gezegenleri ve hassas noktaları olanlar çok şanslı ve engellenmeyen bir enerji şeklinde etki alçaklar.

Fresko: “Fresco of a statue of Mars in the House of Venus, Pompeii”

No comments:

Post a Comment