Sunday, November 25, 2018

Güneş Jüpiter Kavuşumu – 26 Kasım 2018Güneş Jüpiter Kavuşumu – 26 Kasım 2018

Güneş Jüpiter Kavuşumu yılda bir kez gerçekleşen ve klişe tabirle “yılın en şanslı günü” olarak adlandırılan çok önemli bir açıdır. Bu sene Güneş Jüpiter Kavuşumu 26 Kasım Pazartesi sabahı saat 09:33’te, Yay burcunun 3 derece 56 dakikasında gerçekleşecek. Bu şanslı açıyı, Uranyen Astrolojide kullanılan “Transneptünyen Objeler”, “Asteroidler”, “Orta Noktalar” ve “90° Kadran” metoduyla inceledim.

Güneş = Jüpiter: Sağlık, Neşe, Onaylanma. Genişleme isteği. Yaratıcı güç. Çok büyük başarılara imza atma. Hayat yolunda ilerleme, yükselme. Beceri ve şevk ile onaylanma. Saygınlık kazanma (-) Kibir, Gösteriş
Dünyasal: Zengin insanlar, önde gelenler, asiller

Güneş = Jüpiter= Plüto: Mutluluk ve hazine arayışı. Büyük şans, servet ve mutluluk beklentisi. Emekle en büyü başarıyı elde etme. (-) Meşru olmayan yollar. Kompülsiyon ve yıkıcılık.

Uranüs/Hades = Jüpiter = Güneş: Gizli tehlikenin pusuda beklediği günler. Beklenmedik ölüm. Cinayet günü. Tehlikeli olaylarda şanslı olmak. Tehlikeyi savuşturmak. Cinayet veya kaza ile ani ölüm.

Admetos/Merkür = Jüpiter = Güneş: Durmuş vücut. Hareketin bitmesi. Araç sürmek. Düşünceleri odaklamak (konsantrasyon) sayesinde başarı.

Düğümler/Pallas = Jüpiter = Güneş: Milli muhafızlar, iş dünyası bağlantıları, sadık parti destekçileri, kampanyada aktif çalışma, ortak bir dava için birleşme, kooperatif girişimlerin büyümesi, at eğitme.

Kronos/Venüs = Jüpiter = Güneş: Hayırsever devlet girişimleri, “Devletin Yardım Eli”, Devlet büyüklerinden ve yüksektekilerden yardım görme, vakıf, hayırsever bir kişiden hediye.

Satürn/Uranüs = Jüpiter = Güneş: Aniden ayrılma. Ani fiziki kopuş. Aniden mutluluktan ve paradan ayrılma.

Vesta/Pallas = Jüpiter = Güneş: Manastır yemini etmek. Kendini bir şeye/işe adamak. At yetiştirmek. Hayırseverin ölümü.

Plüto/Zeus = Jüpiter = Güneş: Günlük zorunluluklar. Fiziki efor artışı talebi. Görevleri severek kabul etmek. Görevi yerine getirmekten duyulan tatmin.

Bu işaretleri beraber okuduğumuzda, çok yüksek bir motivasyon, istek, şevk ve coşkuyla bir işi yerine getirerek başarılı olma, genişleme ve yükselme enerjisini görmekteyiz. Bu yükselme, onaylanma ve başarılı olma hırsının obsesyona ve kompülsiyona; dolayısıyla yıkıcılığa evrilme tehlikesi söz konusu. Negatif, kompleksli ve yoğun bir hırs kontrol edilebildiğinde, çok iyi konsantre olmuş bir akıl, başarıya erişmek için sefer edilebilir. Bu coşku, motivasyon ve konsantrasyon, aynı dava için çalışan partiler, gruplar ve organizasyonlarla beraber bir amaç için kendini adamayı ve büyük özveriyle çalışmayı içeriyor. Bu “kutsal” hedef için çok zor fiziki şartlar altında çalışma, kendi sınırlarını zorlama ve emek vererek görevi en iyi şekilde yerine getirme sonucu çok büyük başarı, tanınma, onaylanma ve yükselme kazanılır. Böylece yüksek mevkideki kişilerden “ödül alma” ve yardım görme sağlanır. Özetle bu “Gezegensel Resim”, kişinin “büyük şansını” kendi isteği, adanmışlığı, konsantrasyonu ve emeğiyle yaratacağı çok uğurlu bir genişleme, başarı kazanma ve yükselme zamanını göstermektedir.

Yazıdaki etkiler sadece 3 derece 56 dakika Değişken burçların (İkizler, Başak, Yay ve Balık) ve 18 derece 56 dakika Öncü burçların (Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak) +/- 1 derece yakınında kişisel noktaları ([Ben: MC, Güneş, Ay]; [Sen: Asc, Ay Düğümleri]) olanlar için geçerlidir.


Kaynakça

Donath, Emma Belle. Asteroids in midpoints. American Federation of Astr, 1982

Ebertin, Reinhold. The combination of stellar influences. American Federation of Astr, 1994.

Munkasey, Michael. Midpoints: Unleashing the Power of the Planets. ACS Pub., 1991.

Rudolph, Ludwig. Rules for planetary pictures. Hamburg, Germany: Witte-Vertag, 1974

No comments:

Post a Comment