Saturday, November 17, 2018

Mars Jüpiter Karesi - 20 Kasım 2018

Mars Jüpiter Karesi - 20 Kasım 2018

20 Kasım Salı, hareketin gezegeni Mars ile genişlemenin gezegeni Jüpiter arasında gergin bir kare açı var. Bu açı sağlıksız büyümeye işaret eder. Aşırı özgüven ve fethetme arzusunun kazalara yol açması anlamına gelir. Gezegenlerin bulunduğu değişken Yay ve Balık burçları,  bu olumsuz büyümenin  yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Fantezili ve özlemli hareketler ile daha dogmatik bir ahlak anlayışı çelişiyor.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepki Jüpiter’in verdiği özgüveni ve iyimserliği Mars’ın düşüncesiz, aceleci ve dürtüsel atılganlığıyla birleştirip abartmaktır. Bu ikilinin verdiği aşırı enerji hissi, kendini çok yorma ve sürmenaj tehlikesi barındırır. Bu etki altında cepheleri anlamsızca genişletme, bir krizden diğerine atlama isteği görülebilir. Savaşta aşırı özgüven, karşıdakini hafife almaya ve kaybetmeye yol açar. Gereksiz risk almak kaza tehlikesi yaratır. Bu transitin en büyük tehlikesi güveni kibre, ukalalığa ve kabalığa dönüştürmektir. Çevredeki her şeye tahakküm ederek ego tatmini amaçlanabilir. Bu dayatmacılık ve nobranlık, sosyal ilişkileri olumsuz etkileyecektir. Jüpiter-Mars karesinin bir diğer verimsiz kullanımı, aşırı iyimserlikle projelere acelecili, sabırsız, düşünmeden ve planlamadan girişmektir. Bu optimist girişkenlik hata yaptırır, bedel ödetir. Ayrıca aşırı yayılmaya ve sağlıksız genişlemeye yol açabilir. Kaynakların kaldıramayacağı bir genişleme yarardan çok çöküş getirir. Aslında bu transit çok şanslı bir döneme işaret eder; ama eğer beceriyle yönetilirse. Düşünmeden atılan adımların ve dürtüsel hareketlerin bu şansı heba etme riski bulunur.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap, Jüpiter-Mars ikilisinin bahşettiği  çok yüksek özgüveni ve hevesi abartmadan, kontrollü kullanmaktır. Bu transit çok enerjik ve faal bir döneme işaret eder. Tecrübe etme, deneyimleme arzusu verir. Bu etki altında gelecek için harekete geçme enerjisi bulunur. Geleceği şekillendirecek yeni projeleri, potansiyelleri başlatma gücü bahşeder. Ancak büyük güç, büyük sorumluluk getirir. Bu sebeple, Jüpiter-Mars karesi de bir bireysel büyüme, gelişme imtihanıdır.  Bu muazzam enerjiyi olumlu kullanmak için abartıyı kontrol etmek, ölçülü olmak gerekir. Planlama çok önemlidir. Bu açı İlk adımı atma cesareti bahşeder. Eğer sabır ve sistematik bir düzen geliştirilebilirse, bu transitin sunduğu daha önce kendini yetersiz hissedilen, çekimser kalınan, korkulan konularda adım atma, inisiyatif alma becerisi faydalı amaçlar için kullanılabilir. Bu açıdan psikolojik gelişiminiz için istifade etmek itiyorsanız, bu kuvvetli özgüven, iyimserlik ve coşkuyu kontrollü genişleme projeleri için seferber etmelisiniz.


Bu açıdan doğum haritasında 2 derece değişken burçlarda (Yay, Balık, İkizler ve Başak) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar başlangıçta zorlayıcı ve gergin bir kriz şeklinde; ama doğru yönetildiğinde ise yüksek potansiyel barındıran dinamik ve enerjik bir fırsat olarak etkilenecekler.

No comments:

Post a Comment