Monday, December 3, 2018

Güneş Mars Karesi – 3 Aralık 2018


Güneş Mars Karesi – 3 Aralık 2018

Bugün benliğin ışığı Güneş ile mücadelenin gezegeni Mars arasında sürtüşmeli bir kare açı gerçekleşiyor. Bu açı kavgacılığa işaret eder. Öfke, saldırganlık, ısrarcılık ve inatçılık görülür. Gezegenlerin bulunduğu değişken Yay ve Balık burçları, bu kavganın yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Uzak ufuklara açılarak doğru anlamı bulma isteği, zayıf ve kaybolmuş bir enerji yüzünden fiziki dünyada sağlıklı tezahür edemiyor, kaotik ve kaybolmuş hareketler görülüyor. Bunun yerine dogmatik inançlarla diğerlerini yargılamak, çifte standardlar ve kabalık yaşanıyor.


Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri ego savaşlarına girmektir. Egoyu temsil eden Güneş’in ve Savaşı temsil eden Mars’ın ikisinin de üçlüsünde asaletli olduğu bu konumda, Solar-Marsiyen enerji kendi isteklerini dayatabilir. Önüne çıkan her türlü engele karşı aşırı öfkeli, vahşi, saldırgan tepkiler verebilir. Düşüncesizce ve sabırsızca giriştiği hücumu sırasında arkasında bıraktığı enkazı, verdiği zararı fark etmeyebilir. Bu transitin verimsiz kullanımı, salt ben-merkezli bir perspektiften dünyayı görmek, sadece egoist istekler için enerji sarf etmektir.

Bu açıya verilecek sağlıklı cevap, benliğin özünden gelen istekle temas kurmaktır. İçten gelen yaratıcılık ve motivasyon keşfedildiğinde, artık güvenle bu amaç için mücadele edilebilir. O zaman, bencilliğe, sabırsızlığa, düşüncesizliğe ve öfkeye kapılmadan, Güneş-Mars ikilisinin bahşettiği cesareti ve atılganlığı bu özden gelen istekler için seferber etmek verimli olacaktır. Bu transit sırasında çok yüksek enerji, canlılık görülür, benlik için önemli şeyler uğrunda mücadele etme, ve girişim yapma fırsatı vardır. Bu açı güçlü bir harekete geçme enerjisine işaret eder. Kare Güneş-Mars enerjisi sağlıklı harmanlanabildiğinde, harekete geçilecek işlerde aktif, dinamik, kararlı, yürekli ve lider meziyetler getirir. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, benliğin özünden gelen isteğiniz için cesurca mücadele etmelisiniz ve harekete geçmelisiniz.

Bu açıdan doğum haritasında 11 derece değişken burçlarda (İkizler, Yay, Başak ve Balık) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar sert bir şekilde etkilenecekler.


Görsel: Bilinmeyen Sanatçı, “Drive”, 2011

No comments:

Post a Comment