Monday, February 25, 2019

Güneş Mars Sekstili – 28 Şubat 2019

Güneş Mars Sekstili – 28 Şubat 2019
28 Şubat Perşembe, benliğin ışığı Güneş ile mücadelenin gezegeni Mars arasında fırsatlara gebe bir sekstil açı meydana gelecek. Bu açı istekler ile hareket arasında bir uyumu gösterir. Benliğin özünden gelen yaratıcılık için mücadeleye işaret eder. Aktif, girişimci, atılgan bir enerji hakimdir. Gezegenlerin bulunduğu dişil burçlar Boğa ve Balık, bu girişimin ve canlılığın yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu cesur enerji, fedakar istekler için verilen gerçekçi ve somut bir mücadeleye yöneltilmelidir.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri sadece kendi istekleri için hareket etmektir. Bu transitin verimsiz kullanımı, salt ben-merkezli bir perspektiften dünyayı görmek, sadece egoist istekler için enerji sarf etmektir. 

Bu açıya verilecek sağlıklı cevap, benliğin özünden gelen istekle temas kurmaktır. İçten gelen yaratıcılık ve motivasyon keşfedildiğinde, artık güvenle bu amaç için mücadele edilebilir. O zaman, Güneş-Mars ikilisinin bahşettiği cesareti ve atılganlığı bu özden gelen istekler için seferber etmek verimli olacaktır. Bu transit sırasında çok yüksek enerji, canlılık görülür, benlik için önemli şeyler uğrunda mücadele etme, ve girişim yapma şansı vardır. Bu açı güçlü bir başlatma enerjisine işaret eder. Güneş-Mars enerjisi, başlatılacak işlerde aktif, dinamik, kararlı, yürekli ve lider meziyetler getirir. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, benliğin özünden gelen isteğiniz için cesurca mücadele etmelisiniz, başlangıçlar yapmalısınız. 

Bu açıdan doğum haritasında 9 derece dişil burçlarda (Boğa, Balık, Yengeç ve Oğlak) burçlarında gezegenleri ve hassas noktaları olanlar çok şanslı ve engellenmeyen bir enerji şeklinde etki alçaklar. 9 derece Akrep ve Başakta gezegeni olanlar aynı hem yaratıcı bir şansı, hem de zorlayıcı bir meydan okumayı deneyimleyecekler. Etki için +/- 5 derece orb alın. Etki +/- 5 gün geçerlidir. Etkiyi alan gezegenin bulunduğu ev ve 9 derece Balık ve 9 derece Boğanın bulunuduğu evler, etki konusunu verir.

(Doğum Haritanızı henüz çıkarmadıysanız ve bu dereceleri bulamıyorsanız, Youtube Efe Erten kanalındaki videoları izlemenizi ve Instagram Efe Erten hesabında sabitlenmiş story'leri çalışmanızı tavsiye ederim. )

No comments:

Post a Comment