Monday, February 25, 2019

Güneş Neptün Kavuşumu - 7 Mart 2019

Güneş Neptün Kavuşumu - 7 Mart 2019
7 Mart Perşembe, benliğin ışığı Güneş ile hayallerin gezegeni Neptün, Balık burcunun 16 derecesinde kavuşuyor. Bu açı egonun çeperinin eridiğini gösterir. "Ben" bulanıklaşır. Artık daha yüksek olanla, "Tek" ile ve varoluşun bütünüyle birliği hissedip fedakarca vermek gerekir. Tüm yaradılana merhamet, şefkat duymak, herkesin iyiliğini istemek ve onları iyileştirmek, şifalandırmak gereği hissedilir. "Tek" ile tamamen bağlantı kurmuş benlik, iç sesini dinlemesi ve dışsal işaretleri izlemesiyle doğru zamanda doğru olanı yapmaya yönlendirilir. Bunların yapılamadığı yerde ise kandırılma, aldanma, süistimal, hüsran, hayal kırıklığı, bağımlılık, uyuşukluk ve kaçış gözlemlenir. 

Güneş ve Neptün prensibi kaynaştığında, bilince (Güneş) vizyon (Neptün) gelir! Bu sanatsal ilhamdır. Herhangi bir projenin gelecekte bitmiş halinin bilinçte çakan bir "flash"ıdır. İlahi bilgi akar. Esinlenme, hayal gücü ve yaratıcılık yüksektir. Somut dünyada fizik kurallarıyla erişilmesi mümkün olmayan bilgiler erişilir kılınır. Aydınlanma, içe doğma ve spiritüel yaratıcılık deneyimlenir.

Güneş Neptün birleştiğinde bedenin (Güneş) sınırları çeşitli yöntemlerle aşılır (Neptün). İbadet, zikir, mantralar, meditasyon, ilahi deneyimler bu sınırı aşmak için bir yoldur. Ancak bu etki altında alkol, uyuşturucu, ilaç gibi vücuda zarar veren bağımlılıklarla da bedenin sınırları aşılmaya çalışabilir, maalesef bunun vücuda geri dönüşü olmayan zararları hatta ölümcül neticeleri olabilir.

Güneş Neptün harmanlanınca öz (Güneş) kendini "tek" olana bırakır (Neptün). Teslim olur. Ego biter. "Damla" okyanusa karışır. Artık "damla" yoktur. Ayrışamaz. Ama artık o bütündür. Bu şekilde öz (Güneş), kendini yönlendirilmeye bırakır (Neptün). Kendine yol gösterilmesine izin verir. İçinden gelen ses ona "doğru"yu söyler. O artık "şimdiki zamandadır." Çevresindeki, burnunun ucundaki her şeyi bütün olarak fark etmektedir. İzlemektedir. Deneyimlemektedir. Böylece tanrının işaretlerini izler. O işaretler ona "doğru yolu" gösterir. Zaten içindeki ses ve bu işretler "aynıdır." Kaynağı "Tek"tir. 

Bu;
Sonsuz Sevgidir.

Sonsuz Işıktır.

Güneş Neptün Kavuşumundan Kimler Etkilenir?

Bu açıdan doğum haritasında 16 derece Balık burcunda gezegeni olanlar çok güçlü bir başlatma, ilham, esinlenme, iç sesle temas kurarak ve tanrısal işaretleri izleyerek inisiyatif alma enerjisi alacak. Bu etkiyi 16 derece Balığın düştüğü evin konusunda yaşayacaklar. Ayrıca değişken burçlarda (İkizler, Başak, Yay) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar daha sert ve harekete geçirici bir şekilde etkilenecekler. Etkiyi alan gezegenin bulunduğu ev ve 16 derece Balığın bulunuduğu ev, etki konusunu verir. Etki için +/- 8 derece orb alın. Etki +/- 8 gün geçerlidir.

Ayrıca tam 1 derece Sabit burçlardaki (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova) gezegenler de sürtüşmeli ve dinamik bir etki alır. Bu etki için sadece +/-1 derece orb alınır ve +/-1 gün etkilidir.

(Doğum Haritanızı henüz çıkarmadıysanız ve bu dereceleri bulamıyorsanız, Youtube Efe Erten kanalındaki videoları izlemenizi ve Instagram Efe Erten hesabında sabitlenmiş story'leri çalışmanızı tavsiye ederim. )

No comments:

Post a Comment