Monday, February 25, 2019

Venüs Uranüs Karesi – 1 Mart 2019

Venüs Uranüs Karesi – 1 Mart 2019

1 Mart Cuma, sevginin gezegeni Venüs ile bağımsızlığın gezegeni Uranüs arasında gergin bir kare açı gerçekleşecek. Bu açı sevgi paylaşımı ve özgürleşme isteği arasında bir sürtüşmeyi gösterir. Bireysel özgürlük alanı ile çift olma arzusunun çatıştığına işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu öncü Oğlak ve Koç ve burçları, bu özgürlük-beraberlik çatışmasının yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Bu çatışma, özgürlük için bir an önce harekete geçme, gaza basma motivasyonuyla daha ölçülü, temkinli, sorumlu, vakur ve güvenlikçi çift olma isteği arasında cereyan ediyor.

Martine ve Danièle Barbault, bu açıyı ilişkide bağımsızlık ve serbestlik ihtiyacı ile özdeşleştirmiştir. Yıldırım aşkıyla ani başlangıç veya mevcut bir ilişkide ani bitiş görülebilir. Kare açı patlayıcı, vahşi sürtüşmeleri getirirken, öncü burçlar ise olayların çok hızlı, düşünmeden başlatıldığını gösterir. James Braha, bu transiti ilişkilerde ani beklenmedik dalgalanmalar şeklinde açıklamıştır. Robert Hand, bu açıyı aşk hayatında öngörülemez problemler şeklinde tanımlar.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri ilişkide aşırı bağımsızlık isteğini abartmaktır; ve böyle bir yanlış cevap ani bitişleri, sürpriz ayrılıkları ve boşanma tehlikesini doğurabilir. İlişki kurma şeklinde farklı olma isteği marjinal yönlere kayabilir: Garip, alışılmamış partnerler hayata çekilebilir. Uranüs’ün gölgesi, ilişkilerde sıradanlığa bir başkaldırı olarak aldatmayı gündeme getirebilir. Ayrıca her türlü ortaklıkta sırf farklı olmak isteğiyle inatçı, tuhaf çıkışlar dengeyi bozabilir, takım çalışmasını imkansız hale getirebilir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap ilişki kurma şekliyle, bağımsızlık isteği arasında sağlıklı bir denge kurmaktır. Kare açı bir kriz getirdiği gibi, bu konuda harekete geçmeyi de mecburi kılacaktır. Bu sebeple, çiftler birbirlerinin özel alanına saygıyı geliştirdikleri takdirde, bu açı ilişkinin eşitlikçi, insancıl ve daha özgür bir aşamaya evrilmesini sağlar. Ayrıca bu açının verimli kullanımı, her türlü ortaklıkta geleneksel toplumsal kalıpların dışında düşünebilmeyi ve olası sorunlara alışılmamış yenilikçi çözümler geliştirmeyi gerektirir. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız sürprizleri sevmeli ve yeniliğe açık olmalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 29 derece öncü burçlarda (Koç, Yengeç, Oğlak ve Terazi) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar sert bir şekilde etkilenecekler. Etki için +/- 5 derece orb alın. Etki +/- 5 gün geçerlidir. Etkiyi alan gezegenin bulunduğu ev ve 29 derece Koç ve 29 derece Oğlağın bulunuduğu evler, etki konusunu verir.

(Doğum Haritanızı henüz çıkarmadıysanız ve bu dereceleri bulamıyorsanız, Youtube Efe Erten kanalındaki videoları izlemenizi ve Instagram Efe Erten hesabında sabitlenmiş story'leri çalışmanızı tavsiye ederim. )
Kaynakça

Barbault, Martine and Barbault, Danièle, Dictionnaire Des Aspects AstrologiquesÉditions Bussière, 2009Braha, James, Astrolojinin Öngörü Sistemleri: Batının Transitleri & Doğunun Daşaları, İlhan Yayınevi, 2013
Hand, Robert,  Planets in Transit: Life Cycles for Living, Whitford Press, 1976
İlhan, Barış, Astroloji Dersleri, İlhan Yayınevi, 2004

No comments:

Post a Comment