Tuesday, March 12, 2019

Mars Satürn Üçgeni – 14 Mart 2019

Mars Satürn Üçgeni – 14 Mart 2019

Perşembe savaşın gezegeni Mars ile sorumluluğun gezegeni Satürn arasında şanslı bir üçgen açı gerçekleşiyor. Bu açı yapılandırmaya uygun hareketleri gösterir. Sağlam yapılar inşa etmek için mücadele etmeye işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu toprak burçları Boğa ve Oğlak burçları, bu yapılandırıcı enerjinin yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Savaşçı enerji, gerçekçi, somut, hedefe yönelik ve gayretli bir yapılandırmaya yöneltilir. 

Robert Hand, bu açıyı kontrollü aktivite şeklinde betimlemiştir. Ağır ağır kalıcı bir projeyi şekillendirmek, somutlaştırmak, inşa etmek için uygundur. Çok uzun saatler sabırlı, disiplinli bir şekilde çalışılabilir. Hajo Banzhaf ve Anna Haebler, bu açıyı başladığı işi ısrarla ve kararlılıkla sonuna kadar götürmekle özdeşleştirmiştir. Engeller aşılır. Sabırla görev yerine getirilir. Gerektiğinde durulur, gerektiğinde gaza basılır.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri çok katı, kısıtlayıcı hareketlerde bulunmak, aşırı baskıcılık, sınırlandırma ve kuralcılıktır.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap tam anlamıyla bir “maraton koşucusu” olmaktır. Mars’ın cesur, istekleri için mücadele etmeye hazır, atılgan ve enerjik yapısı ile Satürn’ün gerçekçi, disiplinli, sorumlu, hedef odaklı, azimli doğası özenle harmanlanmalıdır. Bu açının verimli kullanımı, gerçekçilik sınavından geçirilmiş, etüt çalışmaları yapılmış yeni projeleri emin adımlarla başlatmak; ve uzun zamana yayılmış metodlu, planlı programlı, sistematik bir gayretle sağlam yapılar inşa etmektir. Bu transit konsantre enerji, fiziki dayanıklılık ve engelleri aşma gücü verir. Enerji dikkatle kullanılır. Bu açıya verilen olumlu yanıt yapıcı faaliyetlere odaklanmak, çaba harcayarak büyük başarılara ulaşmaktır. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız kendininizi ortaya koymaktan korkmamalı, başlatacağınız projelere güvenerek, sabırla ve çalışkanlıkla hedefinize doğru ilerlemelisiniz. 

Bu açıdan doğum haritasında 18 derece toprak burçlarında (Oğlak, Başak, Boğa) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar, çok şanslı bir etki alacaklar. Bu açı +/- 5 gün etkilidir. Dereceler için +/- 5 derece orb genişliği alınmalıdır.


Kaynakça

Banzhaf, Hajo ve Haebler, Anna, Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, İlhan Yayınevi, 1999

Hand, Robert,  Planets in Transit: Life Cycles for Living, Whitford Press, 1976


İlhan, Barış, Astroloji Dersleri, İlhan Yayınevi, 2004

No comments:

Post a Comment