Friday, April 5, 2019

Güneş Uranüs Kavuşumu – 23 Nisan 2019Güneş Uranüs Kavuşumu – 23 Nisan 2019
23 Nisan 2019’da 2 derece 31 dakika Boğa burcunda Güneş ile Uranüs kavuşacak. Bu açı Türkiye siyasetinde büyük sürprizlere işaret eder. Güneş Uranüs sert açısı klasik astrolojide “İsyankar eğilimlerin hakim olduğunu. Tuhaf, sinirli, anarşist hareketlerin aniden ortaya çıktığını. Ani, beklenmedik kazaların gündeme geldiğini. Patlamaları. Bozgunculuğu, ayaklanmayı, başkaldırmayı ve kalkışmayı.” gösterir. Güneş-Uranüs kavuşumunu Uranyen Astrolojinin teknikleriyle inceleyelim.

Güneş = Uranüs = Apollon = Ay = Neptün: Gerilim. Ani heyecan verici olaylar. Sıra dışı bir gün. Belirsizlik yüzünden oluşan gerilim, kafa karışıklığı, yalanlar ve aldanma. Ölümle bağlantılı olaylar. Gaz ve suyla ilgili kazalar. Hava yolu kazaları. Anında çok sayıda insan tarafından tanınmak. Sürpriz başarı. Bir milletin sevinci. Belirsiz ve kuşkulu başarı. Ani, beklenmedik rütbe. Gerilim büyümeye devam ediyor. Bir ittifakta ani olaylar. Bir ortakla aniden çarpışma. Ani düşmanlık ve ayrılık. Belirsizlik günleri. Aldatıcı durumlar, yanlış anlaşılmalar ve yalanlar yüzünden ortaktan soğuma. Bir ittifakı reddetme. Nihai olarak ayrılma. Epilepsi. Şah Mat. Bağlantıyı koparma. Boşanma. Aldanma sebebiyle heyecan.

Kavuşum = Ay Düğümleri / Poseidon: Aynı dünya görüşünde insan güruhlarıyla aniden fiziki olarak birlikte olmak. Çok fazla insanla mental olarak bağlantı kurmak. Mevcut ilişkilerin çözülmesi, dağılması.

Kavuşum = Pallas / MC: Profesyonel hedefler. Kişisel hırs ve arzu.  Kariyer rütbesi.  Özgüven, yetenek, doğal cazibe. Özdisiplin ve içel savunma. Yaratıcılık. Akl-ı selim. Maharet. Dile getirilmiş hedefler. Sözle ifade edilmiş amaçlar. Hiç beklemediği rütbeleri aniden almak. Aldatıcı vasıflar. Yetenekleri abartılmak. Başarılı iş adamı.

Tüm bu sembolleri beraber okuduğumuzda, Güneş-Uranüs kavuşumunda meydana gelecek siyasi sürpriz için iki ihtimal belirmektedir. Birincisi, “Mevcut ilişkilerin çözülmesi, dağılması”, “ Bir ittifakta ani olaylar. Bir ortakla aniden çarpışma. Ani düşmanlık ve ayrılık”, “Bir ittifakı reddetme. Nihai olarak ayrılma. Bağlantıyı koparma. Boşanma“ gibi çok fazla anahtar kelimenin ifade ettiği üzere Cumhur İttifakının 23 Nisan 2019’da aniden dağılmasıdır. 23 Nisan’ın etrafındaki 5 gün boyunca bu konuda uyuşmazlıklar, gerilimler ve çatışmalar gündeme gelebilir.

İkinci önemli ihtimal, İstanbul’da çıkarılan haritada kariyeri gösteren Pallas asteroidi ile İstanbul’a özel tepe noktasının (MC) bu kavuşumla orta nokta oluşturmasıdır. Bu İstanbul’da yaşanan seçim sonucu belirsizliği konusunda önemli bir ana işaret ediyor olabilir. İstanbul’a özel bu orta noktada başarıyı gösteren Apollon’un bulunması, İstanbul yönetiminde bir kişinin profesyonel başarı elde etme, kişisel hırsına erişme ve ani rütbe kazanma anını, yani mazbata alma anını çağrıştırmaktadır. Ancak İstanbul’a özel bu kariyer anının, ani olaylar (Uranüs) ve aldanma (Neptün) sembolleriyle aynı eksende bulunması düşündürücüdür. Bu Uranüs-Neptün ikilisi, tam tersi “mazbata alamamayı” çağrıştırmaktadır. Bu 23 Nisan 2019’da seçimlerin iptal edilmesi anlamına gelebilir. İstanbul için tekrar seçim yapılacağının açıklanması, 23 Nisan 2019 tarihi için vaad edilen şoke edici yanılsama olabilir. Tüm bu olanların göbeğinde de halkı temsil eden Ay yer aldığından dolayı, kalabalık kitlelerin 23 Nisan 2019’da İstanbul ile ilgili olacaklardan etkilendiğini görmekteyiz. Poseidon ve Düğümlerin de burada bir orta nokta oluşturması, aynı dünya görüşündeki insanların bu gelişmelerden dolayı yan yana geldiğini, birbirleriyle mental bir bağlantı kurduğunu gösteriyor. Umarız ki böyle bir gelişme, bu bir araya gelen insanları Güneş = Uranüs = Apollon = Ay = Neptün ekseninin işaret ettiği olumsuz deneyimlerle baş başa bırakmaz. Güneş = Uranüs = Apollon = Ay = Neptün ekseni, “belirsizlik yüzünden oluşan gerilimi”, “kafa karışıklığını, yalanları ve aldanmayı” gösterir. Neptün Apollon bir başarı verse bile, bu “belirsiz ve kuşkulu bir başarıdır”. Pek çok kişi bir yanılsama yüzünden heyecana kapılabilir, galeyana gelebilir. Bunlar belirsizlik günleridir. Bu eksen gerilimin büyümeye devam ettiğini gösterir. Gaz ve suyla ilgili kazalar ile havadan gelen kazalar yaşanabilir. Ölümle bağlantılı olaylar cereyan edebilir.

23 Nisan 2019’da ilk kez nihai olarak sabit burçlarda yaşanacak Güneş – Uranüs sert açısını Uranyen astrolojiye göre analiz ettik. Kesin olan, 23 Nisan 2019’un etrafındaki +/- 5 günün Türkiye siyaseti için belirleyici ve sürprizlerle dolu günler olduğudur. Ani olaylar yaşanacak ve bu beklenmedik gelişmeler siyasette gündemi, paradigmayı, ve pozisyonları yerinden oynatacaktır. Bu bir vites değişim anıdır. Uranyen analiz, Güneş-Uranüs kavuşumunu Cumhur İttifakının dağılması ve/veya İstanbul Seçimleriyle ilgili ani bir kararın yaratacağı galeyan şeklinde yorumlamıştır. Ancak daha önce yaşanmış Güneş-Uranüs sert açılarında meydana gelen 15 Temmuz Hain Darbe kalkışması, ilk defa Başkanlık Sisteminin gündeme getirilmesi, ilk defa Cumhur İttifakının önerilmesi, ilk defa Abdullah Gül’ün bir siyasi rakip olarak sahaya çıkma ihtimalinin konuşulması, hiç beklenmezken erken seçimin ilan edilmesi ve Meral Akşener’in partisinden istifa etmesi gibi örnekler gösteriyor ki, aslında Güneş Uranüs sert açılarında yaşanacak şeyi tam olarak önceden tahmin etmek güçtür. Güneş Uranüs kavuşumlarında hiç değişmeyen tek unsur, yaşanan olayın “hiç beklenmemesi”, “tahmin edilemez olması” ve şoke etmesidir. 23 Nisan 2019’un etrafındaki 5 günde siyaset arenasında yaşanacaklar, şoke edici olayın tam olarak ne olduğunu gösterecektir.

Kaynakça
Donath, Emma Belle. Asteroids in midpoints. American Federation of Astr, 1982
Ebertin, Reinhold. The combination of stellar influences. American Federation of Astr, 1994.
Munkasey, Michael. Midpoints: Unleashing the Power of the Planets. ACS Pub., 1991.
Rudolph, Ludwig. Rules for planetary pictures. Hamburg, Germany: Witte-Vertag, 1974


No comments:

Post a Comment