Monday, April 8, 2019

Güneş Uranüs Kavuşumu (Psikolojik) – 23 Nisan 2019

Güneş Uranüs Kavuşumu – 23 Nisan 2019

23 Nisan Salı, benliğin ışığı Güneş ile bağımsızlığın gezegeni Uranüs kavuşuyor. Bu açı özgürlük isteğini gösterir. Benliğin özünde başkaldırma eğilimine, bireyliğini ve farklılığını savunmaya işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu Boğa burcu, bu başkaldırının yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Maddiyat konusunda ani bir özgürleşme isteği deneyimlenir. Mevcut para kazanma, maddi kaynak üretme, yetenek kullanma ve verimli olma süreçlerinde ezber bozan yenilikler yapılır. Sağlamlık kavramı ile sabitlik, istikrar ve süreklilik  mefhumu tekrar tanımlanmalıdır.


Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri sadece farklı olmak için tuhaflıklar yapmaktır. Bu açı altında, gerçekten bireyliğini ve orijinalliğini yaşayamayan kişi, bu farklılık isteğini tatmin etmek için anlamsız garip davranışlara başvurabilir. Bu durumda kopuk, bağlantısız ve “deli” olarak adlandırılabilir. Bu transitin riski, istikrarsızlığı aşırı vurgulamaktır: Kişi kendini asla kestirilemeyen ani, beklenmedik olayların ortasında bulabilir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap nev-i şahsına münhasır özelliklerini cesurca sahiplenmektir. Bireyliğini ve farklılığını korkmaktan yansıtmaktır. Bu etki altında kişi bireysel bağımsızlığını belirleyebilir. Ayrıca bu transitin bir başka verimli kullanımı var olan sorunlara sıra dışı çözümler geliştirmektir. Uranüs enerjisi altında kişi ezberlenmiş modellerden ve alışkanlıklardan bağımsız dahice, çığır açan yaklaşımlar sunabilir. Bu tutum, köhneleşmiş statükoyu yıkmak ve toplumu ileri götürmek fırsatını bahşeder. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, benliğinizin özünde bağımsızlığı hissetmeli ve bireyliğinizi tesis etmelisiniz.


Bu açıdan doğum haritasında 2 derece sabit burçlarda (Boğa, Akrep, Aslan ve Kova) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar beklenmedik, ani sürprizler şeklinde etkilenecekler.

No comments:

Post a Comment