Friday, April 5, 2019

Koç burcunda Yeni Ay – 5 Nisan 2019
Koç burcunda Yeni Ay – 5 Nisan 2019
Bugün 11:50’de 15 derece 17 dakika Koç burcunda, etkileri 1 ay boyunca hissedilecek bir Yeni Ay meydana geldi. Yeni Ayı, Uranyen Astrolojide kullanılan “Transneptünyen Objeler”, “Asteroidler”, “Orta Noktalar” ve “90° Kadran” metoduyla inceledim.

Yeni Ay, Güneş ile Ay’ın aynı derece ve dakikaya geldiği özel bir andır. Yeni başlangıçları gösterir. 30 günlük bir döngünün tohumlarının atılması anlamına gelir. Yeni Ayın meydana geldiği burç derecesi ve dakikası, önemli bir enerji ekseni oluşturur. Bu derece ve dakikayı ortasına alan gezegen çiftleri, Yeni Ayın başlatıcı enerjisiyle tetiklenir. Bu 30 günlük süreç de, gezegen çiftlerinin ifade ettikleri anlamlarla şekillenir. Bu 30 gün yaşanacak olayları tespit etmek için, bu Yeni Ay ekseninde meydana gelen orta noktaları inceleyelim:

Güneş = Ay = Yükselen = Admetos: İstanbul için çıkarılan yükselenin Yeni Ay ile bir derece orb içinde olması, bu Yeni Ayın özellikle İstanbul için kritik 30 gün anlamına geldiğini gösterir. Admetos, arkadaşlığın bittiğini vurgular. Bir ortaklık, ittifak ya da evlilik artık bitmiştir. Bu gezegensel resim, hiçbir hedefe ulaşılamayan günleri gösterir. Hiçbir başarı gösterilemez, amaca ulaşılamaz, somut başarı elde edilemez. Adeta Dünya durmuşçasına ölü günlerdir, durağandır.,

Yeni Ay = (Koç Noktası = Vesta) / Vulcan: Bu günlerde fedakârlık talep edilir. Kurban verilmesi istenir. Çok fazla görev vardır ve bu yükümlülüklerle güçlenilir. Sorumluluk üstlenme mevkileri zorla kabul ettirilir. Çok fazla emek ve adanmışlık isteyen görevlere atama yapılır. Varsayılan bir adaletsizliğe karşı insanların direnişi daha fazla mücadele, kavga ve çatışma yaratır. Çok güçlü bir iktidar ile çok güçlü bir muhalefetin direnişi savaşır. Bir ülkenin yöneticisi, iktidar pozisyonu ve etkisi için adanmışlıkla mücadele eder. Genel olarak şiddete meyilli insanlar ortaya çıkar. Diğerleri güçlerini hissettirmek ister. Diğerlerinin şiddetinin acısı çekilir. Güç ve etki kısıtlanır. Her şey durur.

Yeni Ay = Zeus / Kronos: Enerjik liderlik belirleyicidir. Tüm bedellere rağmen yönetmek için kendini ortaya koyar. Savaş ve silahlanma. Başkomutan karar verir. Enerjik irade amacına ulaşmaya çalışır ama engellenir. Büyük ateşler, savaşlar, silahlar. Sonucu belirleyen muharebeler. Doğuştan bir savaşçının savaşı. Agresif aksiyona meyilli. Emir almaya istekli bir insanlar. Ordu. Sınırlı bir ölçekte büyük başarılar elde etmek. Az kişi arasında rekabet. Özel bir emir almak.

Yeni Ay = Satürn / Kronos: Çok uzun süren süreçler. Büyük engelleme. Yönetici konumunda ve bağımsız kişilerin engellenmesi. Egemen kişilerin kaybı. Otoritelerin kaybetmekten acı duyması. Zayıf kurumsal yapılar. Bağımsız bir kişinin zayıflatılması. Otoritelerin engellemesi ve ayırması. Kaybetme depresyonu. Otoritenin engellenmesinden doğan ruhsal depresyon. Otoriteler tarafından bastırılmış insanlar. Tıkanma.  

Yeni Ay = Neptün / Poseidon: Gerçeklerin saptırılması. Hile. Genelin yanlış tutumu. Büyük hatalara dayanamamak, direnememek ve karşı gelmekten vazgeçmek. Yenik düşmek. Bir yanılgı, aldanma ve hezeyan altında çalışan insanlar. Yanlış fikirlerin çöküşü.

Bu işaretleri beraber okuduğumuzda, Koç Yeni Ayının etkili olduğu bu 30 günün “ölü günler” olduğunu ve kolektifte enerjinin tıkandığını görüyoruz. Tıkanmanın sembolü Kral Admetos aynı zamanda sapa sağlam durmayı, aynı kalmayı ve kalıcılığı gösterir. Kral Admetos, Apollon’a yardım ettiği için ölümsüzlükle ödüllendirilmiş ve uğruna canını veren bir eş sayesinde ölümsüzleşmiş bir kraldır. Kral Admetos bize şunu soruyor: “Sizin yerinize ölecek birisini tanıyor musunuz?” O kişiye, konuya veya olaya olan bağlılığınız, sadakatiniz ve sağlamlığınız ne kadar? Her türlü engele, kayba, zorluğa rağmen istikrarlı, adanmış ve sabit durabiliyor musunuz?

Yazıdaki etkiler sadece 15 derece 17 dakika Öncü burçların (Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak) ve 0 derece 17 dakika Değişken burçların (İkizler, Yay, Başak ve Balık) +/- 1 derece yakınında kişisel noktaları ([Ben: MC, Güneş, Ay]; [Sen: Asc, Ay Düğümleri]) olanlar için geçerlidir. Yazılan etkinin deneyimleneceği yaşam alanını 15 derece 17 dakikanın Doğum Haritanızda düştüğü ev belirler.

Kaynakça
Donath, Emma Belle. Asteroids in midpoints. American Federation of Astr, 1982
Ebertin, Reinhold. The combination of stellar influences. American Federation of Astr, 1994.
Munkasey, Michael. Midpoints: Unleashing the Power of the Planets. ACS Pub., 1991.
Rudolph, Ludwig. Rules for planetary pictures. Hamburg, Germany: Witte-Vertag, 1974


No comments:

Post a Comment