Monday, April 8, 2019

Mars Neptün Karesi - 27 Nisan 2019

Mars Neptün Karesi -27 Nisan 2019

27 Nisan Cumartesi, mücadelenin gezegeni Mars ile hayallerin gezegeni Neptün arasında gergin bir kare açı gerçekleşiyor. Bu açı yapılan hareketler ile idealler arasında bir uyumsuzluğa işaret eder. Kişinin kim olduğu ve hayat yolunun geçerliliği konusunda kafa karışıklığı yaratır. Gezegenlerin bulunduğu değişken İkizler ve Balık burçları, bu idealler-hareket uyumsuzluğunun ve kafa karışıklığının yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Bu gerginlik rasyonel aklın ve mantığın izinde girişimlerle daha sezgisel ve hayalperest idealler arasında cerayan ediyor. 

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri, burnunun ucundakini görmeden hareket etmeye çalışmaktır. Barış İlhan Neptün’ü siste yol almaya benzetir. Bu transit altında, pek çok şey gizlidir, görülmez. Bu sebeple aldatıcı, yanıltıcı ve gizli olaylar yüzünden verilen savaşlarda yenilgi riski yüksektir. Ancak Neptün’ün asıl aldatmacası dış kaynaklı değil, içeriden olabilir: En zalimce aldanış kişinin kendi kendini kandırmasıdır! Bu kendi kendimize kurduğumuz fantazi modelleri, özlemler ve yüksek beklentiler vasıtasıyla gerçekleşir. Kişi Neptün’ün düştüğü evde “keşke o konuda mükemmel olsaydım” özlemine kapılıp kendini bir ızdırap modeline hapsedebilir. O konuda asla gerçekleşmeyecek ışıltılı hayaller kurar, ilüzyonlar yaratır ve sonunda onu gözünde ulaşılamaz bir fantazi haline getirir. Bu hayal perdesi kişiyi o konuda hep hayal kırıklığına uğramaya iter. Kişi erişilemez beklentileri, ve bunların noksanlığı sebebli ızdırabıyla sıfır riskli bir hayat sürer. Ne kazanıp mutlu olma şansı vardır, ne de kaybedip dibe vurma. Hayattan kaçar vaziyette, risksiz bir ızdırap sisteminde yaşar. Bu açının diğer olumsuz kullanımı, uyuşukluğa kapılmak ve hayallerin gölgesinde gerçeklikten kaçmaktır. Bu etki altında, alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılıklar, ilüzyon yaratan halüsinatifler çok tehlikelidir. Enfeksiyon riski yüksektir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap yüksek beklentilerden, ışıltılı hayallerden, ilüzyonlardan ve özlemlerden feragat etmektir. Bu transit altında, kişinin kendini bağımlı kıldığı şablonlar tespit edilmeli ve artık eline geçen fırsatları bu kalıplara uydurmaya çalışmak yerine, elinde olanı, olduğu gibi kabullenmeyi öğrenmelidir. Bu başarıldığında, gerçekleşmesi muğlak fantastik bir “gelecekte” yaşamak yerine kişi artık şimdiki zamanda yaşayabilir. Neptün, Mars ikilisine verilecek doğru cevap anı yaşamaktır, anı olduğu gibi kabullenmektir. Böylece kişi Allah’ın ona sunduğu olanakları kendi suni kriterleri yüzünden ıskalamaz, şansın kapısını çalmasına izin verir. İç sesiyle ve yaradanla doğrudan bir bağlantı kurup kaderini yaşama sorumluluğunu üstlenir. Kabulleniciliği ve anlayışı gerçekleştirerek kendini akışa güvenle ve huzurla bırakabilir. Bu transitin bir başka pozitif  kullanımı bencil çıkarların ötesinde, tüm yaradılanlar için mücadele etmektir. Kişi bu etki altında benliği aşma ve daha üst varlıkla temas kurma fırsatına sahiptir. Bir okyanusta “damla” olduğunu idrak edip ona karışmak için harekete geçebilir. Bunun için yapılacak adımlardan biri spiritüel gelişim faaliyetlerine girişmektir. Spor, Meditasyon, ibadet, sessizlik ve sükunet vasıtasıyla iç ses ile temas kurulur. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız iç sesinizle temas kurmalı, “ben”i aşan hayalleriniz için mücadele etmelisiniz.

Bu açıdan doğum haritasında 17 derece değişken burçlarda (İkizler, Başak, Yay ve Balık) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar krizli ve ikili zıtlaşmalı bir şekilde etkilenecekler.

No comments:

Post a Comment