Monday, April 8, 2019

Venüs Satürn Sekstili – 12 Nisan 2019

Venüs Satürn Sekstili – 12 Nisan 2019

12 Nisan Cuma, sevginin gezegeni Venüs ile sorumluluğun gezegeni Satürn arasında fırsatlara gebe bir sekstil gerçekleşecek. Bu açı sevginin sorumluluğunu almaya işaret eder. İkili ilişkilerde gerçekçi, disiplinli, olgun bir yaklaşımı gösterir. Gezegenlerin bulunduğu dişil burçlar Balık ve Oğlak, bu sevgi şansının yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Bu şans, fedakar bir ilişki kurma arzusunda, ciddi, gerçekçi bir şekilde ilişki yapılandırmanın sorumluluğunu almayı gerektiriyor.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri aşırı gerçekçiliğin sevgiyi engellemesidir. İtibar/saygınlık için ilişki kurma, fazla ölçülülük, hazzı baskılama ve cimrilik tehlikesi vardır.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap bir ilişkiye gerçekçi bir şekilde yaklaşmaktır. İlişkinin sorumluluğunu almak, taahhüt altına girmek gerekir. Bu transit altında önce sevgi paylaşımı, arkadaşlık, ortaklık konusunda bazı engellenmeler ve zorlanmalar kişiye sınırlarını öğretir, kişiyi hayalperest yaklaşımlarını törpülemeye ve daha gerçekçi bir tutum takınmaya davet eder.  Bu şekilde açının verimli kullanımı, emek vererek bir ilişkiyi yapılandırmaktır. Karmanın sembolü Satürn, “ne ekersen onu biçersin” prensibini gösterir. Bu etki altında sevgi, aşk, arkadaşlık ve ortaklık alanında ne ekilirse, o biçilecektir. Ayrıca bu transitin bir başka olumlu kullanımı, değer yargıları, özdeğer hissi ve finansal kaynaklar konusunda sorumlu adımlar atarak, somut getiri sağlamaktır. Parasal açıdan şanslı bir etkidir.  Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, sevgi ve değer konusunda gerçekçi olmayan varsayımlarınızla yüzleşmeli, sorumluluk almalı ve emek vermelisiniz.

Bu açıdan doğum haritasında 20 derece dişik burçlarda (Balık, Oğlak, Boğa, Akrep) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar, çok şanslı bir etki alacaklar. 20 derece Başak ve Yengeç burcunda gezegenleri olanlar, aynı anda hem dinamik bir zıtlaşmayı, hem de buradan doğacak bir yaratıcı şansı deneyimleyecek. Bu açı +/- 5 gün etkilidir. Dereceler için +/- 5 derece orb genişliği alınmalıdır.

No comments:

Post a Comment