Monday, May 13, 2019

Güneş Plüto Üçgeni - 14 Mayıs 2019

Güneş Plüto Üçgeni - 14 Mayıs 2019

Yarın benliğin gezegeni Güneş ile dönüşümün gezegeni Plüto arasında şanslı bir üçgen açı gerçekleşiyor. Bu açı dönüşüm isteğine işaret eder. Hayatta köklü değişiklikler yapmak için yaratıcı bir gücü gösterir.Gezegenlerin bulunduğu Boğa ve Oğlak burçları, bu kimliksel dönüşümün yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Bu dönüşüm çok gerçekçi, somut, gözle görülebilir dünyada sorumluluk alarak, disiplinli bir gayretle gerçekleştirilmelidir.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri ben-merkezli istekler için karşıdakini aşırı zorlamak ve gaddarlıktır.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap tüm benliği, dönüşüm için seferber etmektir. Ancak bu dönüşüm operasyonuna girişmeden önce, neyin dönüştürülmesi gerektiğini tespit etmek gerekir. İşte bu transit, kişinin kendisini analize tabi tutması için mükemmel bir zamandır: Böylece kişi kendi gerçek motivasyonlarını öğrenebilir, hayatta gerçekten ne istediğiyle yüzleşebilir. Bu açıyı verimli kullanmak için, kişinin bu işaretler öncülüğünde hayatındaki bozuk ya da miadını doldurmuş unsurları arındırması gerekir. Bu unsurların teşhisi için psikanalitik yöntemlerle kendi derinliklerine inmek, ve orada bu unsurları ya tamamen “öldürmek”, ya da gerekli hesaplaşma süreçlerinden geçirip ruha tekrar entegre etmek gereklidir.  Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız “yaratıcı yıkım” konseptine açık olmalısınız; yeninin doğabilmesi için eskiyi öldürmeye cesaret etmelisiniz.

Bu açıdan doğum haritasında 23 derece toprak burçlarında (Boğa, Başak ve Oğlak) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar olumlu, engellenmeyen bir enerji akışı şeklinde etkilenecekler.

No comments:

Post a Comment