Tuesday, May 28, 2019

VENÜS AÇILARI - 30, 31 Mayıs, 3 Haziran 2019

VENÜS AÇILARI - 30, 31 Mayıs, 3 Haziran 2019

Bu hafta sevginin gezegeni Venüs önce hayallerin gezegeni Neptün’le fırsatlı bir sekstil yapacak; ardından sorumlu Satürn’den ve dönüştürücü Plüton’dan şanslı bir üçgen alacak.

Venüs’ün bu seyri, önce hayallerdeki bir aşk fırsatının doğduğunu, devamında da aşkı gerçekçi bir şekilde yapılandırma ve bu aşkla birlikte dönüşme şansının bahşedildiğini gösterir.

İlk başta sevgide fedakarlık söz konusudur. İdealize edilmiş bir sevgi fırsatı ortaya çıkar. Ruh eşini bulma şansı vardır.

İkinci aşamada sevginin sorumluluğunu almak gerekir. İkili ilişkilerde gerçekçi, disiplinli, olgun bir yaklaşım geliştirilmelidir.

Son aşamada ise bu tutkulu ilişki, iki kişinin toplamından daha büyük kadersel bir ortaklığa evrilebilir. Sevgi paylaşımı konusunda olumlu bir dönüşüm şansı ortaya çıkar.

Venüs’ün bu seyrine verilecek yanlış tepki, gerçekdışı hayallere odaklanıp, gerçek dünyadaki aşk fırsatını heba etmektir. Yüksek beklentilerle idealize edilmiş bir ilüzyon uğruna, burnun ucundaki ihtimaller ıskalanabilir. Bu özlemli bakış neticesinde yalnız kalan kişi sevilmeye değer olmadığı düşüncesine kapılabilir. Aşkta karamsarlık, depresyon ve mutsuzluk yaşanır. Böyle bir hüsran sonucu kişi, olmayacak ilişkileri sırf kendini güçlü hissetmek için oldurmaya çalışabilir. Bu durumda manipülasyona, kontrolcülüğe ve zorlamaya başvurulur. Aşkta güç savaşları, ifrat tefrit yaklaşımı ve ilişkide marazi saplantılar, takıntılar tecrübe edilebilir.

Venüs’ün bu seyrine verilecek sağlıklı cevap, aşkta kendini akışa bırakmaktır. Bu transitin ilahi fırsatını yakalamak içim her türlü suni hayalden, fantaziden, beklentilerden, zihinsel modellerden ve ulaşılmaz ideallerden vazgeçmek gerekir. Çünkü Neptün ancak vazgeçildiğinde çalışabilir. Sevgi konusunda hayata kendi programını dayatmamak, kaderin getirdiğini olduğu gibi kabul etmek Neptün’ün sunacağı aşkın sevgiyi bulma fırsatı verecektir. Bu sayede, bu günlerde ruh eşini bulma şansı yüksektir. Sonrasında bu ilişkiye Satürn’ün talep ettiği gerçekçilikle yaklaşmak, ilişkinin sorumluluğunu almak ve taahhüt altına girmek gerekir. Emek vererek ilişki yapılandırılmalıdır. En son aşamada, artık Plütonik tutkuyu kabullenmek, partnerle yoğun duygular paylaşmak ve neticede onunla kaynaşmaya cesaret etmek gerekir. Bu artık güçlü bir ilişkidir. Ve güç ilişkinin bir unsurudur. “Kim güçlü, kim aciz?” soruları sorulur. Bu aşamada artık teslim olmak gerekir. Kimseyi kontrol etmeden, manipüle etmeden, herkesi kendine yoluna bırakabilmek, ve her türlü terk edilme, yarı yolda bırakılma ve güçsüz hale getirilme tehlikelerine rağmen eşle tek vücut olmanın riski alınmalıdır. Bu yoğun duygu paylaşımı içeren birliktelik size muazzam dönüşüm fırsatları sunar. Bu noktada kontrolcülük ve ölüm korkusu askıya almalısınız ve gerçekten derin katmanlarınıza temas edebilecek dönüştürücü bir partnere kendinizi açmalısınız.

Özetleyecek olursak, tüm beklentileri ve fantezi modellerini bırakıp Allah’ın işaret ettiği ve iç sesinizin söylediği bir ilişki fırsatını yakalayıp, bu ilişkiyi sorumlulukla ve gerçekçilikle yapılandırıp, ilişkiniz ve eşiniz kanalıyla dönüşmelisiniz.


Bu açıdan Doğum Haritasında 18 derece, 19 derece ve 22 derece dişil burçlarda (Boğa, Akrep, Yengeç, Oğlak, Başak ve Balık) gezegenleri olanlar etkilenecek. +/-8 derece orb alınız. Yani 14 ila 26 derece arası bu burçlarda bir gezegeniniz varda bu etkiyi alıyorsunuz. Açı 25 Mayıs - 8 Haziran arası etkilidir.

No comments:

Post a Comment