Friday, May 10, 2019

Venüs Jüpiter Üçgeni – 9 Mayıs 2019

Venüs Jüpiter Üçgeni – 9 Mayıs 2019

9 Mayıs’ta, sevginin gezegeni Venüs ile büyümenin gezegeni Jüpiter arasında çok şanslı bir üçgen açı var. Bu iki benefik gezegen arasındaki iyicil açı, çok büyük bir şansı gösterir. Sağlıklı büyümeye ve aşk konusunda zenginleşmeye işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu ateş burçları Koç ve Yay, bu büyük şansın yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu şans, “ben bunu istiyorum” deyip isteklerinin peşinden macereya atılarak kazanılır.


James Braha, bu transiti sosyal hayatta ve aşk ilişkilerinde büyük mutluluk şeklinde tanımlamıştır. Robert Hand, bu açıyı sosyalliğin arttığı, eğlence, keyif ve seyahatin zamanı olarak betimlemiştir.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri fazla tembelliğe kapılma, aşırı yeme içme ve güzel olan her şey için fazla para  harcamadır.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap, sosyal ortamlara girmek, diğerleriyle sevgi ve fikir paylaşımında bulunmak, hayattan keyif almaktır. Jüpiter-Venüs ikilisi keyif verecek geçici bir flörtü veya daha uzun sürecek bir sevgi birlikteliğini getirebilir. Bu transitin, finansal açıdan çok şanslı etkileri söz konusudur. Güzel sanatlarla uğraşmak, veya tatile çıkmak, dinlenip enerji toplamak için çok verimli bir zamandır. Genel olarak hayatın her alanında keyifli bir dönemdir. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, eğlenmeye, hayattan keyif almaya, mutlu olmaya, sevmeye ve sosyalleşmeye açık olmalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 23 derece eril  burçlarda (Koç, Terazi, İkizler, Yay, Aslan ve Kova) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar çok şanslı bir şekilde etkilenecekler.

Tablo: "In Love”, 1907, Marcus Stone

Kaynakça

Barbault, Martine and Barbault, Danièle, Dictionnaire Des Aspects Astrologiques, Éditions Bussière, 2009

Braha, James, Astrolojinin Öngörü Sistemleri: Batının Transitleri & Doğunun Daşaları, İlhan Yayınevi, 2013

Hand, Robert,  Planets in Transit: Life Cycles for Living, Whitford Press, 1976


İlhan, Barış, Astroloji Dersleri, İlhan Yayınevi, 2004

No comments:

Post a Comment