Saturday, June 22, 2019

Venüs Jüpiter Karşıtı - 23 Haziran 2019

Venüs Jüpiter Karşıtı - 23 Haziran 2019

Yarın sevginin gezegeni Venüs ile büyümenin gezegeni Jüpiter arasında meydan okuyucu bir karşıt açı gerçekleşiyor. Bu meydan okuma ilk bakışta korkutucu bir kelime gibi görünse de, aslında çok önemli romantik karşılaşmalara ve ilişki başlangıçları için büyük bir fırsata işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu İkizler-Yay ekseni, bu romantik karşılaşmanın yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Bu karşılaşma merakın peşinden maceraya atılarak gerçekleşir.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri ikili ilişkilerde duygusal patlamalara ve çalkantıya teslim olmaktır. Afrodit ve Zeus arketiplerinin çatıştığı bu enerjide, bir taraf sevgi paylaşımını, duygusal bağlanmayı ve sahip olmayı arzularken; diğer taraf daha serbestçe kendi özgürlük alanını istiyor olabilir. Bu iki birey arasında yaşanabileceği gibi kişi kendi içinde de bu iki kutba doğru çekilebilir. Neticede sadakatsizliği bertaraf etmek için bu iki zıt görüş karşılıklı güven ve anlayışla dengelenmelidir. Ayrıca, bu etki altında iştah artışı, aşırı rahatına düşkünlük ve dikkatsizce para harcama riski yüksektir. Tembellik, zevk düşkünlüğü ve güzel/lüks olan her şeyi satın alma isteği abartılabilir. Dünyanın nimetlerinden sınırsız keyif alma dürtüsü, aşırı yeme-içme eğilimine, sağlıksız büyümeye, kilo almaya yol açabilir. Jüpiter tarafından şişirilen Venüs’te, içi boş bir şişkinlik, gösteriş ve kibir tehlikesi bulunur.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap, bir ilişki fırsatının  erişilebilir olduğunu fark etmek ve sevgi paylaşımına kendini açmaktır. Bu transit altında severek genişleme, büyüme şansı mevcuttur. Jüpiter ve Venüs dinamik dansını yaparken, daha önce tecrübe edilmemiş yeni arenalara/ortamlara girip, burada duygusal bağın kurulacağı kişiyi keşfetme şansı söz konusudur. Böylece aşkta mutlu olma ve hayattan keyif alma şansı doğar. Bu etki altında kişi ikili ilişkiler kanalıyla zenginleşebilir, sağlıklı büyüyebilir. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, sevmeye ve çift olarak hayattan keyif almaya açık olmalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 17 derece değişken burçlarda (İkizler, Yay, Başak ve Balık) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar sert, sürtüşmeli ve ikili meydan okumalar şeklinde etkilenecekler.

Tablo: “In Love”, Marcus Stone

No comments:

Post a Comment