Wednesday, July 31, 2019

Üçüncü Yıl DönümüBu ay profesyonel olarak Astrolojiye başlamamın üçüncü yıl dönümü!

Bu üçüncü yılımda da, kendimi bildim bileli merakımı çelen gökyüzünü ve 10 yıldır harita çıkararak haşır neşir olduğum kâinatın sembolik dili astrolojiyi aşkla ve özveriyle çalışmaya devam ettim!

Bu sene Astroloji camiası acısından acı bir kayıpla başladı: Astrolojiye çok değerli katkıları olan ve Buffalo’da her sene sıcak ve bilgilendirici SOTA konferansını düzenleyen kıymetli Astrolog Donna Van Toen’i kaybettik. Mekanı cennet olsun!

Ben de Donna’yı değerli Hocam Barış İlhan’ın rehberliği sayesinde birlikte katıldığım son SOTA konferansında tanıma şerefine nail olmuştum. Umarım onun mirasını hep beraber devam ettireceğiz.

Donna’nın düzenlediği SOTA konferansında ufkumu açan, beni yeni potansiyellerden haberdar eden ve beni yeni araştırmalar yapmaya yüreklendiren çok sayıda konuşmaya katıldım. Bu sayede değerli Hocam Barış İlhan’ın yol göstermesiyle bu sene Astrolojinin iki spesifik konusunda uzmanlaşmak üzere çalışmaya başladım:
1)    Asteroidler
2)    Uranyen Astroloji / Kozmobiyoloji

İki konuyla da kıymetli Astrolog Faith McInerney’in UAC ve SOTA’daki konuşmalarında ilk kez karşılaştım. Devamında değerli Hocam Barış İlhan’ın Asteroidler konusunda ilgimi görüp bana bu konuda NCGR İstanbul Chapter’ında bir sunum yapmamı tavsiye etmesi üzerine derinlemesine çalıştım. Bu süreçte değerli Hocam Ayşem Aksoy’dan ödünç aldığım kitaplar, Barış İlhan Yayınevi’nden çıkan Demetra George’un Asteroid Tanrıçalar başyapıtı ve araştırmamda karşıma çıkan Brian Clark, Emma B.Donath ve James Rodgers’ın çalışmaları asteroidler konusunda kendimi geliştirmemde çok faydalı oldu. Asteroidler konusunda kaynakları okumaya veya yeni özgün araştırmalar yapmaya devam ediyorum!

Asteroidleri kullanmaya çalışırken başvurduğum Uranyen Astroloji ve Kozmobiyoloji tekniklerine aşık oldum! Bu iki metodun bilimselliği ve matematik temelleri beni çok heyecanlandırdı! Aynı zamanda bir derece orb gibi keskin ve iddialı metodolojik katılığı ile yorumlardaki nokta atışı isabetliliği beni derinden etkiledi! Uranyen Astrolojiye merakımı gören değerli Hocam Barış İlhan beni Kepler College’da kıymetli Astrolog Madalyn Hillis-Dineen’den Uranyen Astroloji dersi almaya yönlendirdi. Bu sayede son bir yıldır kendi kendime çalıştığım Uranyen Astroloji alanında formel bir eğitim almaya başlamış ve bir ustanın yanında çırak olarak yetişme yoluna girmiş oldum.

Bu sene astrolojik bilgi araştırmak ve paylaşmak hususunda benim için çok verimli bir yıl oldu ve bu sayede dört farklı konuda konuşma verme fırsatı yakaladım:
1) Ay Düğümlerinin Yengeç Oğlak Eksenine Girişi
2) 2019 Yılının Astrolojik Analizi
3) Dört Temel Asteroid: Ceres, Vesta, Pallas ve Juno
4) Millennials: Y Kuşağının Astrolojisi


2019 Analizi konuşmamın 4 farklı şehirde 9 kez tekrarlanmasında emeği olan değerli astroloji severlere, Atölye Cihangirli’ye ve sevgili Semiha Karahan’a çok teşekkür ederim!

2019 Analizi konuşması Türkiye’de “burç yorumu” yapmadan bir yılın Astrolojik incelemesini yapması açısından ve hiç astroloji eğitimi almamış katılımcıların kendi Doğum Haritasını kullanarak 2019’un kendine özel etkisini kendi kendine uygulayabilmesi açısından inovatif bir seminer oldu. Umarım bundan sonra da interaktif seminerler vermeye devam edeceğim!


Bu sene Astroloji eğitimim ve sertifikasyonum açısından da verimli bir sene oldu. Hemen sene başında uluslararası Astroloji örgütü NCGR'ın düzenlediği II. seviye Sınavını geçip sertifikamı aldım. Sene sonunda da NCGR’ın iki aşamalı III. seviye sınavının ilk aşamasını geçtiğimi öğrendim. Şimdi III. seviye sınavın ikinci aşamasına girmeyi bekliyorum.

Bu sene medya ve iletişim sektöründe çok değerli bağlantılar kurmamı sağlayan iyi kapli, sevecen ve içten Özlem Süer’e, Eylen Süer’e ve Süer PR İletişim Danışmanlığına çok teşekkür ederim.

Süer PR İletişim Danışmanlığı ailesi sayesinde tanışma fırsatı bulduğum, TRT Radyo 1’deki dopdolu ve nitelikli “Gelişim Rehberi” programında uzmanlıkla hazırlanmış sorularıyla ve ustaca yönetimiyle kendimi olduğum gibi ifade etmeme imkan tanıyan sevgi dolu Zeynep Bayraktutan’a çok teşekkür ederim.

Uranyen Astroloji alanında öğrendiğim bilgileri hemen ulusal bir yayında, Cosmopolitan Dergisi’nde paylaşmamı sağlayan çok sevdiğim Özge Zeki’ye çok teşekkür ederim.

Öncelikle Astrolojide 3. yılımı sağlam bir şekilde devirebilmemde emeği olan, nasıl bir astrolog olmak istediğim konusunda beni değerli rehberliği ile aydınlatan, astrolojiyi kaliteli ve akademik bir üslupla yapmak hususunda bana yol gösteren; derinliği, meslek etiği, ahlakı, prensipleri ve duruşuyla bana model olan Hocam Barış İlhan’a çok teşekkür ederim.

Bu üç yıl katıldığım Harita Yorumlama, Harita İlerletme ve NCGR III. Seviye Sınavı Hazırlık Derslerinde bana kattığı değerli astroloji bilgileri için,

Belki de son kez düzenlenen ve dünya çapında saygın astrologların katıldığı SOTA 2018'e katılıp ufkumu genişletmem ve zenginleştirici bağlantılar kurmam için beni yüreklendirdiği için,

Derslerimizde ve NCGR toplantılarında verdiği hayat bilgeliği dolu derinlikli sohbetleriyle hayat ve anlam konusunda irfan, ilim, anlayış ve perspektif kazandığı için, 

Her zaman araştırmaya, yeni bilgiler edinmeye ve dünya çapında düzenlenen konferansları, yayınlanan kitapları, makaleleri ve sürdürülen tartışmaları takip etmeye teşvik ettiği için Hocam Barış İlhan’a çok teşekkür ederim.

Bu üç yıl boyunca İlhan Astroloji Enstitüsünde Posta ile Eğitimde, Astronomi ve Harita Hesaplama Seminerlerinde ve NCGR III. Seviye Sınava Hazırlık Derslerinde çok şey öğrendiğim öğretmenim Ayşem Aksoy'a verdiği değerli bilgiler ve yol göstericiliği için çok teşekkür ederim.

Hiçbir bilgisayar kullanmadan Doğum Haritasını, Progres Haritayı ve Solar Ark Haritaları elle hesaplama becerisi ve Ephemeris kullanarak Transitleri takip etme mahareti kazandırdığı için öğretmenim Ayşem Aksoy'a çok teşekkür ederim.

Harita İlerletme Dersi ve üyesi olduğum NCGR’ın toplantıları sayesinde tanıma fırsatım olan sınıf arkadaşlarıma keyifli sohbetleriyle ve zengin sunumlarıyla bana açtıkları ufuktan dolayı çok teşekkür ederim.

Bir yıl boyunca katıldığım seminerlerde ve SOTA’da değerli bilgilerini alma fırsatım olan tüm astrologlara teşekkür ederim.

Üç yıldır analizlerimi ilgiyle takip eden, sorularıyla ve yorumlarıyla beni yeni araştırmalara yönlendiren siz okuyucularıma çok teşekkür ederim.

Üç yıldır benden danışmanlık alan, hayatlarını ve doğum haritalarını benimle paylaşan danışanlarıma çok kıymetli enerji alışverişimiz, sağladıkları içgörü ve tecrübe için çok teşekkür ederim.

Benimle doğum haritalarını ve güzel enerjilerini paylaşan çok sevdiğim Aynur Aydın'a, Aleyna Tilki'ye, Şokopop’a, Ece Uslu’ya ve Buket Aydın’a iyi niyetleri, sıcaklıkları ve içgörüleri için çok teşekkür ederim.

Ben bu dördüncü yılımda da her gün yeni bilgiler öğrenmek için astrolojiyi araştırmaya, klasik ve modern kaynakları taramaya, Asteroidlerle çalışmaya, Uranyen Astroloji ve Kozmobiyoloji öğrenmeye, transit ve tematik analizlerimi sizlerle paylaşmaya ve tutkuyla danışmanlık vermeye devam edeceğim! Umarım bu yıl da astroloji çalışmalarım yepyeni bilgilere, tanışmalara ve yaratımlara şahit olacak!

Efe
31 Temmuz 2019
No comments:

Post a Comment