Saturday, August 10, 2019

Güneş Venüs Kavuşumu - 14 Ağustos 2019

Güneş Venüs Kavuşumu - 14 Ağustos 2019

Çarşamba sevginin gezegeni Venüs ile isteğin ışığı Güneş kavuşuyor. Bu açı cazibede belirgin bir artışa işaret eder. Yaratıcı faaliyetler ve sosyal ilişkiler kanalıyla ilgiyi üzerine çekme isteği görülür. Gezegenlerin bulunduğu Aslan burcu, ilgilenilme isteğinin yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu ilgi, gerçekten kendi olarak kalarak ve içindeki cevheri sahnemele riskini alarak gerçekleştirilmeli.

Bu açıya verilecek yanlış tepkilerden biri dünyevi zevklerin tatmininde aşırılığa izin vermektir. Lüks düşkünlüğü sebebiyle savurgan harcamalar ve alışveriş çılgınlığı görülebilir. Güneş’in tahtındaki Venüs’ün bir başka tehlikesi denetlenemez bir narsisizm ve megalomanlıktır. İlgi çekme ve cezbetme konusunda kendine aşırı güven, rahatsız edici bir şaşaaya ve kibre sebep olabilir.  

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap yaratıcılığı uygulamaya geçirmektir. Güzel sanatlarla uğraşmak, veya içinde güzellik ve estetik barındıran faaliyetlerle meşgul olmak bunun güzel bir kanalıdır. Ayrıca sosyal etkinliklere katılmak ve diğerleriyle içten sevgi paylaşımında bulunmak da Güneş’in enerjisini ödünç alan Venüs’ün verimli kullanımıdır. Unutmayın, sevgi tek yönlü değil, iki yönlü bir enerji alışverişidir. Bu gün yükselen ilgi ve sevgi isteğinize mütekabil içinizdeki sıcak ve doğal sevgiyi korkmadan, cesurca ve fedakarca vermeniz gerekli. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız kalbinizin içinden gelen sevginin açığa çıkmasına izin vermelisiniz.

Bu açıdan doğum haritasında 21 derece ateş burçlarında (Koç, Aslan ve Yay) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar aşk ve yaratıcılık konusunda şanslı bir şekilde etkilenecekler. 21 derece sabit burçlarda (Boğa, Akrep ve Kova) gezegenleri olanlar ise sürtüşmeli, ve meydan okumalı sert bir etki alacaklar. 21 derece eril burçlarda (Terazi, İkizler) gezegenleri olanlar, kaçırmamaları gereken bir fırsat enerjisi alacaklar.

Eser: Juan Blu @Juan.Blu

No comments:

Post a Comment