Friday, August 2, 2019

Venüs Uranüs karesi – 2 Ağustos 2019

Venüs Uranüs karesi – 2 Ağustos 2019

2 Ağustos Cuma, sevginin gezegeni Venüs ile bağımsızlığın gezegeni Uranüs arasında gergin bir kare açı gerçekleşecek. Bu açı sevgi paylaşımı ve özgürleşme isteği arasında bir sürtüşmeyi gösterir. Bireysel özgürlük alanı ile çift olma arzusunun çatıştığına işaret eder. İlişkide bağımsızlık ve serbestlik ihtiyacı görülür. Gezegenlerin bulunduğu sabit Boğa ve Aslan  burçları, bu özgürlük-beraberlik çatışmasının yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Bu çatışma, özgürlük için mevcut değer sistemini yenilemek ile diğer kişi tarafından beğenilme, onaylanma arzusu arasında cereyan ediyor.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri ilişkide aşırı bağımsızlık isteğini abartmaktır; ve böyle bir yanlış cevap ani bitişleri ve sürpriz ayrılık tehlikesini doğurabilir. Aşırı özgürlük ihtiyacı, ayağı eşikten dışarda, her an kaçmaya hazır bir şekilde taahhüt altına girmeye isteksizlik şeklinde tezahür edebilir. Bu hayata katılamama, yaşayamama ve sevgi paylaşımına dahil olamama risklerini barındırır.  İlişki kurma şeklinde farklı olma isteği marjinal yönlere kayabilir: Garip, alışılmamış partnerler hayata çekilebilir. Uranüs’ün gölgesi, ilişkilerde sıradanlığa bir başkaldırı olarak aldatmayı gündeme getirebilir. Ayrıca her türlü ortaklıkta sırf farklı olmak isteğiyle inatçı, tuhaf çıkışlar dengeyi bozabilir, takım çalışmasını imkansız hale getirebilir. Venüs Uranüs karesi etkisinde, ilişkilerde ani beklenmedik dalgalanmalar deneyimlenir. Aşk hayatında öngörülemez problemler yaşanır. Yıldırım aşkıyla ani başlangıç veya mevcut bir ilişkide ani bitiş görülebilir. 

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap ilişki kurma şekliyle, bağımsızlık isteği arasında sağlıklı bir denge kurmaktır. Kare açı bir kriz getirdiği gibi, bu konuda harekete geçmeyi de mecburi kılacaktır. Bu sebeple, çiftler birbirlerinin özel alanına saygıyı geliştirdikleri takdirde, bu açı ilişkinin eşitlikçi, insancıl ve daha özgür bir aşamaya evrilmesini sağlar. Ayrıca bu açının verimli kullanımı, her türlü ortaklıkta geleneksel toplumsal kalıpların dışında düşünebilmeyi ve olası sorunlara alışılmamış yenilikçi çözümler geliştirmeyi gerektirir. Bilinen modellerden farklı ilişki kurma şekilleri denenebilir. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız sürprizleri sevmeli ve yeniliğe açık olmalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 6 derece sabit burçlarda (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar sert bir şekilde etkilenecekler.

No comments:

Post a Comment