Thursday, December 26, 2019

Güneş Jüpiter Kavuşumu (27 Aralık 2019)Güneş Jüpiter Kavuşumu (27 Aralık 2019)

Yarın Jüpiter ve Güneş kavuşuyor. Bu yılda bir kez gerçekleşen ve çok önemli bir kavuşumdur. Jüpiter “Büyük Benefik” olduğu için genelde “yılın en şanslı günü” şeklinde tanımlanır. Ancak bu doğru değildir. Çünkü Jüpiter sadece şans anlamına gelmez. Jüpiter büyüme ve genişleme fonksiyonudur. Güneş Jüpiter kavuşumlarında neyin büyüdüğü, o seneki yerleşime bağlıdır. Bu sene neyin büyüyeceğini Uranyen Astroloji teknikleriyle inceleyelim.

Jüpiter=Güneş:
= Koç Noktası / Kronos
= Pallas / Satürn
= Ay / Neptün

Bu seneki Jüpiter Güneş kavuşumunun, Koç Noktasını içeren bir gezegensel resme sahip olması bu kavuşumu dünya açısından çok önemli kılmaktadır. Koç Noktası / Kronos orta noktası, bu kavuşumun büyük Dünya güçleriyle, devletlerle, süper güçlerle ve milletlerle ilgili olduğunu gösterir. Çok önemli dünyasal olaylar yaşanır. Uluslararası havadisler cereyan eder.

Bu dünyasal olay Türkiye Cumhuriyeti için de çok önemlidir çünkü Anakara için çıkarılan haritada Güneş=Jüpiter gezegensel resmi tam MC/Yükselen orta noktasında yer almaktadır. Bu tam Türkiye lokasyonunda (yükselen) ve bu kavuşum anında (MC), yani 27 Aralık 2019, akşam 21:25’te Türkiye bağlantılı dünyasal gelişmeler olacağını gösterir.

Koç Noktası ve Kronos’un ortasındaki kavuşum, “çok başarılı bir lider” anlamına gelmektedir. Bir liderin çok sayıda insan üzerinde otorite sahibi olduğunu ve bağımsızlığını ilan ettiğini görürüz. Pallas/Satürn bu liderin üstün başarı itibarı kazanacağını ifade eder. Diğerleri için bir rol modele dönüşür.

Bu sene yaşanan Güneş Jüpiter kavuşumunu kişisel hayatlar için yorumlayacak olursak, bu dönemin rahatlatıcı etkilere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ay/Neptün insanı uyku durumuna sokar. Bu gerçekten çok fazla gevşeyip kaliteli bir uykuya dalmak, güzel rüyalar görmek ve dinlenmek anlamına gelebilir. Metaforik düşünürsek, bilincin biraz bulanıklaşması, her şeyi net görememek ve biraz rüya âlemine kaçmak şeklinde deneyimlenebilir. Mecazi anlamda insan “uyuyor” yani bir şeyleri fark edemiyor olabilir. Birileri onu “uyutuyor” olabilir. Işıltılı hayaller, fanteziler ve hülyalar insanın gerçeği görmesindense bir rüyada yaşamasına sebep oluyor olabilir. Bu olumsuz tezahüründe kandırılmaya, aldatılmaya ve hayal kırıklığına yol açabilir.

Bu seneki kavuşumda duyarlılık had safhaya çıkar. Vücut tüm enerji boylarını algılamaya açıktır. Beyin maddesel olmayan enerjileri kavramak konusunda alıcı hâle geçmiştir. Bu sebeple bu günlerde görülen rüyalar, vizyonlar ve görüntüler çok önemlidir.

Bu seneki Jüpiter Güneş kavuşumunda bir konuda otorite kazanma şansı yüksektir. Bir konuda hükmederek, yöneterek ve uzmanlaşarak bağımsızlık kazanılır. Bu sayede çok başarılı bir yönetici olunur. Çok çalışılır ve çok kazanılır. “Üstün başarı” nişanesi alınır. Ekonomik anlamda pozitif bir büyüme görülür. Bankacılık ve finans konusunda büyük kazanç elde edilir.

Bu yazıda yazan etkileri 90 Derece Kadranınızda tam 5, 6 ile 50, 51 derecede bulunan gezegenler, kişisel noktalar ve asteroidler üzerinden yaşarsınız. 5, 6 ile 50, 51 derecede bulunan gezegeniniz, kişisel noktanız veya asteroidiniz ile bu yazıdaki başarılı yönetme, ekonomik başarı sağlama, sağlıklı dinlenme ve rahatlama etkisini alırsınız.

Kaynakça

Donath, Emma Belle. Asteroids in midpoints. American Federation of Astr, 1982

Rudolph, Ludwig. Rules for planetary pictures. Hamburg, Germany: Witte-Vertag, 1974


No comments:

Post a Comment