Tuesday, February 18, 2020

2019 Kış Solstisi
2019 KIŞ SOLSTİSİ

2019 Kış Solstisi bu yılın nasıl geçeceğini söyler.

Solstisin Gezegensel Resmi:
= Cupido
= Ceres/Neptün
= Ay/Mars
= Pallas/Kronos
= Neptün/Kronos
= Juno/Neptün
= Merkür/Kronos
= Merkür/Hades
= Poseidon

Bu sene topluluklar, şirketler, sanat, sosyallik, ve bir araya gelmekle ilgili bir sene. Bu bir araya gelişler siyasi partileri, dini cemaatleri ve evlilikleri göstermektedir.

En keskin orta nokta Ceres/Neptün, bu sene sağlıkla ilgili kafa karışıklığının yaşandığını vurgular. Tıbbi sorunlarla ilgili haberler ve dedikodular gündemi ele geçirir. Hastalık korkusu büyür. Bu sembolü gerçekten Corona Virüsü ile yaşadık.

Kişisel hayatlarda yeme düzeniyle ilgili sorunlar olabilir. Vücut tamamen rahatlar. Zarar görmeden düşer. Kişi insanlığın çoğunluğundan farklı olduğunu fark eder.

Bu sene aktif olarak çalışmanın çok yüksek olduğu bir yıl. Kamusal işler, büyük projeler, işçiler, kadın işçiler ve çok aktif olarak emek vermek konuları öne çıkmaktadır. 

Önemli evlilikler gündemi meşgul edebilir. Juno/Neptün bu evliliklerin dağılabileceğini gösterir. Aynı şekilde birlikler de dağılabilir. Yeni kurulan siyasi partiler parçalanabilir. Bazı dini cemaatler çözülebilir.

Çok önemli insanlarla ilgili haberler dolaşıma sokulur, biyografileri yazılır. Bir konunun uzmanı olarak öne çıkar ve sorumluluk üstlenir. Başkanlar, şirket patronları, ünlü kişiler ve otoriteler öne çıkar.

Bu yöneticilerle ilgili belirsizlik vardır ve toplum yanlış bir intibâ altındadır. Kandırılma, aldatılma söz konusu olabilir.

Bu sene yıkıcı düşünceler gündeme gelebilir. Bunlar vülger fikirlerdir; yani adi, bayağı ve galizdir. Hatalar yapılır. Utançla susulur. Gizli ve çirkin düşünceler vardır. Bu sebeple birisi kanaat önderi olmakta yetersiz kalır. Zihinsel lider olmakta kabiliyetsizlik gösterir.

Aynı sembol “havacılık kazalarını” gösterir. Bu da Ocak ve Şubat ayında düşen Ukrayna uçağı ve Türkiye’de parçalanan uçakla; ayrıca Kobe Bryant’ın helikopter kazasıyla hayatını kaybetmesiyle gerçekleşmiştir.

Özetleyecek olursak, 2020 senesi önemli birlikteliklerin başlayacağı bir sene. Önemli zihinsel aydınlanma, fikir, düşünce, ve felsefî farkındalık geliştirlecek bir sene. Bir konu için çok aktif biçimde çalışmak enerjisi hâkim. Yeme düzenini düzeltmek ve iyileşmeyle ilgili temalar var. Bir konuda uzman olmak, otorite haline gelmek ve rütbe kazanmak şansı var.

Bu yazıdaki etkiler 90 derece kadranınızda 0 derecedeki gezegenler tarafından alınmaktadır.

Kaynakça

Donath, Emma Belle. Asteroids in midpoints. American Federation of Astr, 1982

Rudolph, Ludwig. Rules for planetary pictures. Hamburg, Germany: Witte-Vertag, 1974

No comments:

Post a Comment