Monday, February 3, 2020

Merkür Uranüs Altmışlığı – 5 Şubat 2020


Merkür Uranüs Altmışlığı – 5 Şubat 2020

Çarşamba, zihnin gezegeni Merkür ile bağımsızlığın gezegeni Uranüs arasında fırsatlara gebe bir altmışlık açı gerçekleşiyor. Bu açı özgür düşünceleri gösterir. Düşüncelerin bireyleşmeyi desteklediğine işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu dişil burçlar Balık ve Boğa, bu özgür düşüncenin yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu bağımsız perspektif, maddi dünya ve manevi âlem arasında bağlantı kurmak amacındadır.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri sinir sisteminin iflas etmesidir. Beyindeki her nöronun en üst kapasitede çalıştığı bu transit altında sinirsel gerginliğe ve huzursuzluğa kapılma tehlikesi söz konusudur. Uranüs’ün yıldırım hızında getirdiği bilgileri Merkür’ün aynı serilikte işleyememesi halinde, düşünmeden verilmiş, ani ve dürtüsel kararlar sorun yaratabilir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap bakış açısını değiştirmektir. Bu etki altında muazzam bir hızda yeni bilgiler zihne akar. Uranüs, olayları daha önce hiç düşünülmeyen perspektiflerden görme becerisi bahşeder. Bu sayede, bu etkinin çok olumlu bir kullanımı buluş yapmaktır. Günlük hayatta ve profesyonel meselelerde de, var olan problemlere sıra dışı, orjinal çözümler getirilir. Tüm bunlar için yeniliklere açık olmak gerekmektedir. Merkür’ün ifade ettiği, dünyayı algılamak için inşa edilen “zihinsel model”in daha üst bir versiyon (Uranüs) tarafından güncellenmesine izin vermek gerekir. Kimi zaman bu var olan fikirlerin ve inançların tamamen yıkılması (Uranüs) şeklinde cereyan ederken, kimi zaman küçük modifikasyonlarla görülemeyenlerin artık görünür kılınmasıdır. Neticede, bu açının sağlıklı kullanımı dünyaya yepyeni gözlüklerle bakma; böylece orjinal, yenilikçi, parlak fikirler üretme ve buluş yapmadır. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız farklı algılama biçimlerine açık olmalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 2 derece dişil burçlarında (Boğa, Yengeç, Balık ve Oğlak) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar değerlendirilmesi gereken fırsatlar şeklinde etkilenecekler. 2 derece Akrep ve Başak gezegenleri olanlar ise aynı anda hem bir meydan okuma hem de buradan doğabilecek bir fırsat etkisi alacaklar.


Sanat: @morysetta

No comments:

Post a Comment