Thursday, February 20, 2020

Venüs Jüpiter Karesi - 23 Şubat 2020Venüs Jüpiter Karesi - 23 Şubat 2020

Pazar sevginin gezegeni Venüs ile büyümenin gezegeni Jüpiter arasında sürtüşmeli bir kare açı gerçekleşiyor. Bu açı, fazla iştah neticesinde sağlıksız genişlemeyi gösterir. Aşırı savurganlık görülür.  Gezegenlerin bulunduğu öncü Koç ve Oğlak burçları bu ölçüsüz büyümenin yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Kişisel istekler ve ben-merkezli ihtiraslar ölçüsüz büyüyebilir.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri iştah artışı, aşırı rahatına düşkünlük ve dikkatsizce para harcamaktır. Tembellik, zevk düşkünlüğü ve güzel/lüks olan her şeyi satın alma isteği abartılabilir. Dünyanın nimetlerinden sınırsız keyif alma dürtüsü, aşırı yeme-içme eğilimine, sağlıksız büyümeye, kilo almaya yol açabilir. Jüpiter tarafından şişirilen Venüs’te, içi boş bir şişkinlik, gösteriş ve kibir tehlikesi bulunur.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap, severek genişlemektir. Sevilen şeylerle büyüme şansı mevcuttur. Burada anahtar kelime "ölçülülüktür." Bu açı altında aşırılıklara kaçma riski çok yüksek olduğundan, her zaman kendine "ölçülü müyüm?" diye sormak faydalıdır. Kıvam çok kolay kaçabilir. Porsiyonlar çok hızlı ikiye üçe katlanabilir, satın alınacak şeyler birden bütçeyi aşacak seviyelere gelebilir. Bu sebeple iştahı "ölçülülük" prensibiyle denetim altında tutup, ölçülü büyümek gerekir. Ölçülü bir şekilde hoşça zaman geçirmek, parti yapmak, sosyal aktivitelere katılmak, eğlenmek ve dinlenmek olumludur. Jüpiter-Venüs karesi altında kibirli, gösterişçi ve sahte tavır takınma veya bu muameleye maruz kalma riski yüksek olduğundan "gerçek" olmak ve "gerçeği" aramak bu etki altında hayat kurtarıcıdır. Hoş ama boş sözler sarf edilebilir, yalakalar ve dalkavuklar göz boyamaya çalışacaktır. Bu kişiler hem içi boş bir şekilde şişecek hem de sahte övgüleriyle yaltaklandıkları kişiyi de yersiz bir kibir ve şımarıkla donatacaklardır. Bu pozisyonlara düşmemek için hakikati (Jüpiter) sevin (Venüs). Doğru (Jüpiter) ilişkiler (Venüs) kurun. Erdemli, etik ve ahlaklı (Jüpiter) paylaşımlarda (Venüs) bulunun. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, ölçülülü bir şekilde sevgiyle genişlemelisiniz.

Bu açıdan doğum haritasında 17 derece öncü burçlarda (Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar sert, sürtüşmeli ve ikili meydan okumalar şeklinde etkilenecekler.

Film: “Spirited Away” (2001), Hayao Miyazaki

No comments:

Post a Comment