Thursday, March 5, 2020

Güneş Jüpiter Altmışlığı – 11 Mart 2020

Güneş Jüpiter Altmışlığı – 11 Mart 2020

Çarşamba bilincin ışığı Güneş ile genişlemenin gezegeni Jüpiter arasında fırsatlara gebe bir altmışlık açı var. Bu açı özgüvenle sağlıklı büyümeyi gösterir. Fırsatları değerlendirmeye ve potansiyelleri gerçekleştirmeye işaret eder. Gezegenlerin bulunduğu dişil Balık ve Oğlak burçları, bu sağlıklı büyüme fırsatının yaşandığı psikolojik süreci gösterir. Bu fırsat, sorumlu bir şekilde mazlumlar için fedakarlık yapmayı gerektiriyor.

Martine ve Danièle Barbault, bu açıyı enerjide ve sosyal hayatta bir genişleme ile özdeşleştirmiştir. James Braha, bu transiti neşe, iyimserlik, şans, kendine güven ve coşkuyla isteklerine ulaşma şeklinde açıklamıştır. Robert Hand, bu açıyı hayatın kolay aktığı, isteklerin erişilebilir olduğu bir zaman olarak betimlemiştir. Finansal fırsatlar mevcuttur.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri kendini büyük görmektir. Fazla özgüven ile tutulamayacak sözler verilebilir. Aşırı iyimserlik duygusuyla ve tembellikle, bugünün sorunları yarına havale edilebilir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap özgüvenle genişlemektir. Bu açı etkinken, çok fazla yorulmadan işlerini halletmek ve isteklerini elde etmek mümkündür. Jüpiter-Güneş ikilisi yüksek miktarda hayat enerjisi ve iyimserlik bahşeder. Otorite konumundaki kişilerle uyumlu ve fırsatlı ilişkiler kurulabilir. Büyük resmi görmek, gelecek planları yapmak ve potansiyellerin hayata geçirileceği fırsatları değerlendirmek içim mükemmel bir zamandır. Finansal konularda pozitif olanaklar oluşur. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız, çevrenizdeki fırsatları fark etmeli, iyimserikle ve özgüvenle potansiyellerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Bu açıdan doğum haritasında 21 derece dişil burçlarda (Balık, Oğlak, Boğa, Akrep) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar, şanslı bir genişleme fırsatı şeklinde etkilenecek. 21 derece Başak ve Yengeç burcunda gezegenleri olanlar, aynı anda hem dinamik bir zıtlaşmayı, hem de buradan doğacak bir yaratıcı şansı deneyimleyecek.

Görsel: Void Design
Video: The Neon World

Kaynakça

Barbault, Martine and Barbault, Danièle, Dictionnaire Des Aspects Astrologiques, Éditions Bussière, 2009

Braha, James, Astrolojinin Öngörü Sistemleri: Batının Transitleri & Doğunun Daşaları, İlhan Yayınevi, 2013

Hand, Robert,  Planets in Transit: Life Cycles for Living, Whitford Press, 1976

İlhan, Barış, Astroloji Dersleri, İlhan Yayınevi, 2004

No comments:

Post a Comment