Monday, March 16, 2020

Mart-Nisan 2020 Mars’ın İstisnâî Seyri


20 Mart - 7 Nisan arasında Dünya’yı çok hareketli günler beklemektedir.

Mars öncelikle:
  • 20 Mart’ta Jüpiter’le
  • 23 Mart’ta Plüto’yla
  • 31 Mart’ta Satürn’le
  • 7 Nisan’da da Uranüs’le
Kavuşum ve Kare açıları gerçekleştirecek.

Tüm bunlar olurken 2020’nin en önemli kavuşumlarından biri Jüpiter-Plüto Kavuşumu 5 Nisan’da gerçekleşecek.

Bu 19 günlük süreç istisnai derecede hareketli, olaylı ve zor bir 19 gündür.

İlk olarak 20 Mart’ta Mars-Jüpiter, aşırı özgüvenle savaşma riskini gündeme getirir. Sağlıksız büyünür. Açılmaması gereken savaş cepheleri açılır. Zarar verici unsur birden büyür.

İkinci aşama 23 Mart’ta Mars-Plüto, hayatta kalma içgüdüsünü uyandırır. Dönüşüm gücü ortaya çıkar. Artık koşullar, yeni bir hareket etme şekli dayatmaktadır. Mücadele etme şeklimiz dönüşür. Savaşta gaddarlık, acımasızlık ve yıkıcılık riski yaşanır.

Üçüncü aşamada «her şey durur!» 31 Mart’ta Mars, Satürn’e çarptığında tüm hareket durur. Hiçbir şey kıpırdayamaz. Tüm aksiyon engellenir. Yüzde yüz frene basılır. Her şey engellenir, kısıtlanır, sınırlandırılır, kurallar konur, kanunlar, yasalar çıkar. Mars/Satürn en kötücül ikili olarak savaşı, ölümü, kaybı, ayrılığı ve kederi gösterir.

7 Nisan’da Mars-Uranüs tam Türkiye Cumhuriyeti’nin Güneş’i üzerinde kare yapıyor. En son tam bu derecelerde aynı açı 8 Ağustos 1935’te yaşanmıştı. 21 Ağustos 1935’te Atatürk'e yönelik bir suikast planı ortaya çıkarıldı. Aynı açı aynı derecede 16 Ocak 1937’de de yaşandı. 27 Ocak 1937’de Hatay’ın bağımsızlığı kabul edildi.

7 Nisan Mars-Uranüs tarihinde anarşi, isyan, başkaldırı, kalkışma, kaos, düzen bozuculuk, bozgunculuk tehlikeleri vardır. Aniden savaş çıkması ve aniden beklenmedik askeri olaylar tehlikeleri vardır. Zarar veren ve hasar veren şeyler aniden patlak verir.

Tablo: “The King in the North”, Troy Schooneman

No comments:

Post a Comment