Tuesday, March 3, 2020

Merkür Venüs Altmışlığı - 4 Mart 2020

Merkür Venüs Altmışlığı - 4 Mart 2020

Yarın iletişimin gezegeni Merkür ile sevginin gezegeni Venüs arasında fırsatlara gebe bir altmışlık açı gerçekleşecek. Bu açı iletişimde sevgi paylaşımının ön plana çıkacağını gösterir. Sosyal, entelektüel aktivitelerin arttığı, arkadaşça paylaşımların yaşandığı ve sevginin dile getirildiği rahat, huzurlu bir enerjiye işaret eder. Duygular, düşüncelerle bağlantı kurar. Bu açı altında maddi kaynaklar konusunda kurulan bağlantılar olumlu sonuç verecektir. Sözel ve yazılı ifadede estetik, incelik ve zerafet ön plandadır. Gezegenlerin bulunduğu eril Koç ve Kova burçları, bu sevgi iletişimi fırsatının yaşandığı psikolojik süreci gösterir: Bu fırsatı yakalamak için “ben buyum” diyerek bireyleşmek gerek.

Bu açıya verilebilecek yanlış tepkilerden biri bu gevşetici etken altında aşırı tembelliğe kaymaktır. Venüs ve Merkür’ün tehlikeli kombinasyonu hoş ama boş laflar kurmak, yüzeyselliğe çekilmektir. Bu etki altında aşkta kurnazlık gözlemlenebilir.

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap aktif bir şekilde dinlenmektir; yani bu rahatlatıcı enerji altında hobilerinize yoğunlaşmak, entelektüel ve kültürel açıdan zenginleştirici faaliyetlere katılmaktır. Sekstil açı, bir fırsat sunduğu gibi bunun için farkındalığı ve emek vererek fırsatı değerlendirmeyi gerektirir. Bu sebeple bu açının sosyalleşme ve dinlenme olanağını heba etmeyin, değerlendirin. Arkadaşça paylaşımların, mizahın tadını çıkarın ve küçük dünyanızda güzellikleri fark etmeye gayret gösterin. Bu psikolojik süreçten gelişiminiz için olumlu istifade etmek istiyorsanız sevginizi bugün dile getirmeli, sevdiğiniz kişiye açılmalısınız.

Bu açıdan doğum haritasında 29 derece eril burçlarda (Koç, Kova, Yay ve İkizler ) gezegenleri ve hassas noktaları olanlar çok şanslı bir şekilde etkilenecekler. 29 derece Aslan ve Terazi burçlarında gezegeni bulunanlar, aynı anda hem dinamik bir zıtlaşmayı, hem de buradan doğacak bir yaratıcı şansı deneyimleyecek.

Görsel: Void Design
Video: The Neon World

No comments:

Post a Comment