Monday, August 1, 2016

1-7 Ağustos Haftalık Burç Yorumu1-7 Ağustos Haftalık Burç Yorumu


Bu hafta genelinde tüm burçları genel olarak neler bekliyor?


Pazartesi: ♌♀△♈♅, ♌☉△♐♄


Romantik ilişkilerde özgürlüğü yaşayabileceğimiz bir gün. Özgün, sanatsal yeteneklerimizde bir artış var. Yenilikler bizi çekiyor! Farklılığımızı, orijinalliğimizi zerafetle dışavuruyoruz.


Yaşam enerjimizle, isteklerimizle, disiplinli, sorumlu yanımız uyum içinde. Çok çalışkanız, hedefe emin adımlarla ilerliyoruz.


Salı: ♌☽☌♌☉, ♂→♐


Bugün itibariyle 2 ay boyunca inançlarımız için harekete geçiyoruz! Çok daha maceracıyız, yeni deneyimlerle ufkumuzu genişletmek istiyoruz! İyimser, kendine güvenli, enerjik bir havadayız. Spor yapmak için ideal zamanlar. Patavatsız, kırıcı yaklaşımlardan kaçınalım.


Bu haftanın tümünde etkisini gösteren en önemli olay Aslan burcunda gerçekleşen Yeni Ay. Tüm içtenliğimizle kendimizi ortaya koyduğumuz, risk aldığımız, yaratıcı yeni başlangıçlar yapmak için mükemmel zaman! Yeni Ay’ın detaylı analizini 2 Ağustos’ta yükleyeceğim Yeni Ay videosundan izleyebilirsiniz.


Cuma: ♀→♍


Aşk konusunda çok daha temkinliyiz, ince eleyip sık dokumaya başlıyoruz. Fazla mükemmelliyetçi olmamaya özen gösterin! Etrafımıza kendimizi açmakta, sevgimizi vermekte biraz zorluk yaşıyoruz. İlgi alanımızı daha çok çalışmaya, hizmet etmeye ve faydalı olmaya yöneltiyoruz.


Cumartesi: ♍☿⬜♐♄


Olumsuz düşünceler hakim. Korkularımız zihnimizi elegeçirmiş gibi. Öğrenmekte, sözel ifademizde kendimizi kısıtlanmış gibi hissediyoruz. 


Pazar: ♍♀⬜♐♂, ♍☿☍♓♆


İstediğimiz şeyler ve onlara sahip olmak için yaptığımız girişimler arasında bir tutarsızlık var. Bugün romantik ilişkilerinize dikkat edin. Çok tutkulu kavgaları tatlıya bağlayarak ilişkinizi bir üst seviyeye taşıma fırsatının yanında tamamen kopma riski de mevcut. Cinsel enerji çok yüksek!


Mantıklı yönümüz ikili ilişkilerdeki hayaller ve fantaziler vasıtasıyla sınanacak. Rasyonel düşünmekte zorlanıyoruz. Bir kafa karışıklığı hakim. Aldanma riskimizin yüksek olduğu bir gün.

Bu hafta tek tek burçları neler bekliyor?


#KOC Haftaya aşk açısından çok şanslı yeniliklerle başlıyorsunuz. Akademik, veya yabancılarla ilgili çalışmalarınız sayesinde romantik fırsatlar doğabilir. Salı günü çok yaratıcı bir projeye başlayabilirsiniz. Salı aynı zamanda samimi bir sevgi ilişkisinin başlayabileceği bir gün. Girişimlerinizi yüksek bilgi, yüksek öğrenim veya yabancı ülkeler konularına yöneltiyorsunuz. Cuma, ilgi alanınızın daha çok iş hayatına, çalışma ortamına yöneldiği bir dönem başlıyor. Cumartesi günlük çalışmaya yoğunlaşan zihniniz daha büyük resme odaklanmanızı isteyen uzun vadeli hedefleriniz tarafından imtihana tutuluyor. Pazar benzer bir şekilde günlük rutine odaklı ilgi alanınızı, daha geniş ufuklara açılmak isteyen, yüksek bilgiyi arayan arzunuz zorluyor. Küçük işler için büyük hedeflerinizi ıskalamayın! Ayrıca, elinizde olmayan bir şey ideallerinizi sıkıştırıyor gibi.


#BOGA Haftaya sanki kendiniz gibi olamıyormuş, özgünlüğünüzü, farklılığınızı ortaya koyamıyormuş gibi bir hisle başlıyorsunuz. Orjinalliğinizdeki bu engellenmişlik hissine yoğun duygusal dalgalanmalar eşlik ediyor. Dönüşmek, yeniden doğmak istiyorsunuz ama sanki bir duvara tosluyorsunuz. Salı bu duygularınızla yüzleşip, duygusal açıdan büyük yeni başlangıçlar yapmanız lazım! Ayrıca başlatma gücünüzü, dürtülerinizi bir dönüşüm arzusu elegeçirmiş gibi! Cuma aşk konusunda çok şanslı bir dönem başlıyor. Eğer biraz risk alabilirseniz, geleneksel romantizm anlayışınızı tatlı yaratıcı sürprizler, eğlenceli aşk oyunları bekliyor. Cumartesi aşka yoğunlaşmış zihninizi, dönüşümü gerçekleştiremediği için hüsrana uğramış üstbenliğiniz geriyor. Pazar benzer bir gerginlik romantik ilişki kurmak isteğinizle çözüme ulaşmayı bekleyen yoğun duygularınız arasında yaşanıyor. Bu hafta tatmin olmanız için yeraltında, derinlerde akan duygularınızla yüzleşmeniz şart! Ayrıca arkadaş çevreniz, romantik hedefler peşinde koşarken unuttuğunuz ideallerinizi size zorlayıcı bir şekilde hatırlatabilir.


#IKIZLER Haftaya iletişim becerilerinizi kullanarak arkadaş ortamında özgünlüğünüzü ortaya koymanın mutluluğuyla başlıyorsunuz. Entelektüel istekleriniz sayesinde uzun vadeli, ciddi bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Salı günü yakın çevrenizi içeren konularda önemli yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Ayrıca, artık evlilik veya ortaklıklar konusunda harekete geçmek istiyorsunuz! Cuma sevginizi, ilginizi daha çok ailenize ayıracağınız bir zaman başlıyor. Cumartesi bilinçaltınızın etkisi altındaki sübjektif zihniniz, evlilik konusundaki ciddi, gerçekçi sorunlarla sınava tabi tutuluyor. Pazar bu ev içi agresyonlar sevginizi yansıtmanızı zorlayacak. Ayrıca kariyer idealleriniz duygulara odaklanmış zihninize meydan okuyacak. Bu çağrıya kulak verin ve ideallerinize yoğunlaşın! 


#YENGEC Haftaya para ve kariyer konusunda çok olumlu haberlerle başlıyorsunuz. Çalışkanlığınızın mükafatını maddi kazanç olarak alacaksınız! Salı maddi konularda kazancınızı çok artıracak bir projeye başlamalısınız! Ayrıca girişimleriniz ve arzularınız bu ara hep çalışma ortamınız hakkına olacak. Cuma ilgi alanınız daha entelektüel bir spektruma kayıyor. Cumartesi bu düşünsel meraklarınız ile çalışkan, disiplinli yanınız bir çatışma halinde gibi. Pazar bu gerilim zihinsel olarak kendini gerçekleştirme isteğinizle, daha çok işe odaklanmanızı isteyen arzularınız arasında devam edecek. Ayrıca üçüncü bir kişi aracılığıyla yüksek bilgi konulu ideallerinizin entelektüel arayışlarınıza meydan okuması vasıtasıyla belki akademik hedefler gündeme gelebilir. Ya da halihazırdaki işinizi yurt dışında devam ettirmeyi düşünebilirsiniz. 


#ASLAN Haftaya kendinize, kişiliğinize, dış görünüşünüze yönelttiğiniz ilginiz ile farklılık, orijinallik arzunuz arasında bir uyum ile başlıyorsunuz. Sıradışı bir imaj değişikliği için iyi bir gün. Ayrıca aşk konusundaki gerçekçi ve tutucu yaklaşımınız, enerjinizi daha verimli bir şekilde kişisel gelişiminize aktarmanıza olanak sağlıyor. Salı günü kendinizle ilgili büyük bir yenilik yapmak için mükemmel bir gün! Bu imaj, kişisel duruş, hayattaki tutum, hatta isim/nickname konusunda değişimi olabilir! Bu ara aşk için yaratıcı girişimlerde bulunma arzunuz çok güçlü! Romantik açıdan çok şanslısınız! Cuma itibariyle ilginiz maddi kaynaklarınıza odaklanıyor. Ayrıca maddi açıdan çok şanslı bir aya giriyorsunuz! Malesef Cumartesi ve Pazar iki şanslı konu, aşk ve para birbiriyle yarışacak ve çatışacak. Üçüncü bir kişi ortaklı para konularıyla (miras, vergi, sigorta, finans) sizi aldatarak sizi maddi açıdan tehlikeye düşürebilir, çok dikkatli olun!


#BASAK. Haftaya sevginizi dışavurmak konusunda bir engellenmişlik hissiyle başlıyorsunuz ve bunun tek çözümü yenilikçi, orjinal yanınızı ortaya koyacak bir dönüşüme cesaret etmek. Sanki benliğiniz ve istekleriniz de engellenmiş gibi, duygularınız konusunda çaba sarfetmeniz, korkularınızla yüzleşmeniz lazım. Salı günü yardıma muhtaç kişileri içine alan bir hayır işi konusunda yeni bir projeye başlamanız lazım! Bu dönemde egonuzdan sıyrılmak, “ben” ile ötekiler arasındaki yapay sınırı kaldırmak sizden beklenen şey! Bütün insanlık için kendinizi feda etmek, şefkatle ve empatiyle herkese yardım etmek size çok iyi gelecek. Ayrıca bu ara aileniz ve eviniz için harekete geçmek istiyorsunuz. Cuma ilgilerinizi kendinize döndüreceğiniz bir süreç başlıyor. İmaj değişikliği gündeme gelebilir. Cumartesi ve Pazar egoya yönelmiş zihniniz ve sevginiz, ailenizle, evinizle ilgili sorumluluklarınız ve harekete geçme zorunluluğunuzla çatışıyor. Bu gerilimi aşmak için aileniz ve kişisel istekleriniz arasındaki dengeyi çok iyi oturtmalısınız. Pazar günü eşinizle ve ya bekarsanız evlilik idealinizle kişisel bağımsızlık isteğiniz arasında bir savaş vereceksiniz. Unutmayın sevgi fedakarlık gerektirir. 


#TERAZI Sosyal istekleriniz ve sıradışı, özgürlükçü ilişki anlayışınız arasında bir uyumla haftaya başlıyorsunuz. Yakın çevrenize karşı sorumluluklarınızı yerine getiriyorsunuz, ve arkadaş gruplarında bir yıldız gibi parlıyorsunuz. Uzun süredir devam eden sosyal kelebekliğiniz hala zirvede! Salı arkadaş gruplarınızı, derneklerinizi, organizasyonlarınızı ilgilendiren bir konuda çok önemli yeni bir başlangıç yapmalısınız! Özgürlükçü, yenilikçi ve zerafet dolu dokunuşunuzu bu projeye de katmalısınız. Ayrıca başlatma enerjinizi entelektüel konulara ve yakın çevrenize ayırdığınız bir dönem başlıyor. Cuma itibariyle malesef romantik konularda bir engellenmişlik, bir kitlenmişlik hissi başlıyor. Cumartesi ve Pazar yakın çevrenize olan görevleriniz sizi sanki o kadar geriyor ki, düşünce kapasiteniz ve sevme yeteneğiniz kitlenmiş gibi hissediyorsunuz. Çalışma hayatınızdan biri size zor bir şekilde ideallerinizi  hatırlatacak. Hemen kızmadan önce biraz kulak vermekte fayda var! 


#AKREP  Haftaya kariyer hedefleriniz ve iş ortamındaki çalışkanlığınız arasında mükemmel bir uyumla başlıyorsunuz. Maddi konularda biraz kısıtlanmış olmanızın üzerinden disiplininiz ve azminizle geleceksiniz. Hala terfi şansınız yüksek! Salı günü kariyer hedeflerinizle ilgili çok önemli bir başlangıç yapmanız lazım! Maddi getiriler getirecek konularda iradenizi ortaya koymaya başlıyorsunuz! Cuma itibariyle sizinle aynı hedefe yoğunlaşmış insanlarla daha çok vakit geçirmeye başlıyorsunuz. Cumartesi ve Pazar bu kişilerle meşgul zihniniz ve ilgi alanınız maddi konulardaki girişimlerinizden dolayı veya maddi kısıtlanmışlığın getirdiği hüsrandan dolayı biraz zorlanacak. Pazar platonik bir aşka duyduğunuz çok yoğun duygular bu maddiyatçı önceliğinize bir tokat gibi çarpacak. Bu kadar işkolikliğin ortasında kalbinizi unutmayın. 


#YAY  Haftaya seyahatlerde tanıştığınız bir sevgili sayesinde keşfettiğiniz orjinalliğinizin ve daha güvenle dışarı yansıttığınız farklılığınızın ışığıyla başlıyorsunuz. Kişisel sorumluluklarınız ufkunuzu genişletiyor, büyük resmi daha iyi görüyorsunuz. Salı yüksek bilgi, felsefe, yüksek öğrenim veya yabancı ülkeleri içine alan bir projeye başlamanız lazım! Ayrıca kişisel gelişiminiz ve dış görünüşünüz konusunda çok daha fazla harekete geçeceğiniz bir dönem başlıyor. İmajınızı yenileyebilirsiniz. Cuma itibariyle ilgi alanınızda kariyer hedefleriniz daha fazla yer tutmaya başlıyor. Cumartesi ve Pazar, kişisel istekleriniz ile kariyer planlarınız arasında kuvvetli bir gerilim yaşanacak. Bu dengeyi oturtmanız hem mutlu bir insan olmak hem de başarılı bir iş hayatı için çok önemli. Pazar ayrıca, ailenizden bir kişi duygusal ideallerinizle size meydan okuyabilir. Son zamanlarda ego ve kariyer ile dolan zihninizin belki de daha saf duygularınızı hatırlaması lazım. 


#OGLAK  Haftaya spiritüel açıdan bir farkındalıkla başlıyorsunuz. Derin duygularınızın dönüştürücü gücünü hissediyorsunuz. Sorumluluklarınız bir kısıtlanmış gibi, bu sizi geriyor. Salı günü ortak para içeren konularda, yani bankacılık, sigorta, vergi, miras gibi alanlarda bir yeniliğe start vermeniz gerekiyor! Ayrıca spiritüel konularda ve yardıma muhtaç kişilerin bakımı konusunda harekete geçiyorsunuz. Cuma ilgi alanınızı daha dini, felsefi veya yüksek öğrenim konuları oluşturmaya başlıyor. Ayrıca çok kuvvetli bir tatile çıkma arzusu hissediyorsunuz! Cumartesi Pazar spiritüel ve felsefi gerginlikler yaşayabilirsiniz. Dünyevi olarak ufkunuzu geliştirme yöntemleriyle (felsefe, akademi) daha spiritüel farkındalık (din) arasında bir denge kurun. Pazar ayrıca aşk konusunda çok tutkulu bir partner adayı size meydan okuyacak ve sizi dönüştürecek birtakım aktiviteleri başlatacak. Korkularınız, ilk bakışta yıkıcı görünen bu tutkulu aşka kapıları kapatmasın! 


#KOVA  Haftaya size huzur veren evliliğiniz veya başka türlü bir ortaklığınız sayesinde daha özgür, ve kendiniz gibi hissederek başlıyorsunuz. Arkadaş gruplarınıza karşı ciddi, sorumlu yaklaşımınız ortaklıklarınızı da olumlu geliştiriyor. Salı günü ortaklığınız ya da evliliğiniz konusunda yeni tohumlar ekmeniz gerekiyor! Ayrıca arkadaş gruplarınız, dernekleriniz için insiyatif almaya başlıyorsunuz. Bunların meyvelerini yakın zamanda alacaksınız! Cuma itibariyle aşk konusunda daha derin duygular yaşayacağınız bir dönem başlıyor. Dönüştürücü, sarsıcı romantik deneyimler kapıda! Cumartesi ve Pazar bu yıkıcı ve yeniden doğuma sürükleyen aşk düşünceleri ve ilgisi arkadaşlarınıza daha az zaman ayırmanıza ve bazı gerginlikler oluşmasına sebep olacak.  Bu aşk arayışınızın nesnesi, size değer yargılarınızı meydan okuyucu bir şekilde anımsatacak. Her anlamda dönüşüme hazır olun!


#BALIK Haftaya da iş odaklı ve maddi açıdan şanslı başlıyorsunuz. Kariyerinizde bazı mükemmel olamama korkularınız var ama aslında bu her şeyin çok iyi gittiği gerçeğini görmenize engel oluyor. İş ortamında ve kariyer hedeflerinizde çok olumlu enerjiler hakim. Salı günü ofisinizi içine alan bir konuda yeni bir başlangıç yapmanız lazım! Ayrıca kariyer hedefleriniz için çok daha fazla iradeyle harekete geçiyorsunuz. Cuma itibariyle ikili ilişkiler, hayatı çift olarak yaşamak konusu çok daha fazla kalbinizde yer ediniyor. Cumartesi ve Pazar bu konudaki özlemleriniz ile ciddi, soğuk kariyer hedefleriniz bir savaş halinde. Unutmayın, hem çok sağlıklı bir ilişki hem de çok başarılı bir kariyer aynı anda mümkün! Pazar ayrıca, çift olma arzunuz ile bağımsız benliğinizin idealleri arasında üçüncü kişi kaynaklı bir meydan okunma yaşanacak. İlişkide sınırları kaybetme eğiliminiz aslında bağımsızlığı kaybetme korkunuzu tetikliyor. Bu sefer çaba sarf edip sağlıklı sınırları muhafaza etmeye çalışın. Bu hem sizi bir birey yapacak hem de ilişkinizin değerini daha iyi anlayacaksınız.

No comments:

Post a Comment